Drukarka Brother - zamienniki zamiast oryginałów?


(Pikalemba) #1

Posiadam drukarke Brother DCP-135C iskonczyly mi sie tusze (oryginały) i mysle o kupnie zamienników

wszystkie 4 kartidże ogyginalne to koszt powyżej 100 zł - a zamienniki niecale 40zł

konkretnie myśle o tych http://allegro.pl/item617086985_brother ... 5_szt.html

No i teraz sie zastanawiam: czy to,że bedą zamienniki a nie oryginaly nie przyczyni sie do uszkodzen drukarki (zapchanie dysz czy cos innego)?

prosze o opinie :slight_smile:


(Szymek261) #2

ja mam drukarkę hp i mam 2 wejścia na tusz (kolor i czarny)

i kopiłem raz zamiennik tuszu (czarnego) po tym mi drukarka zaczęła dziwne drukować mam na myśli bardzo jasny druk a po jakimś czasie brak widocznego txt :(( wczoraj kopiłem oryginalny tusz :PP i zobaczę czy mi działa drukarka

ps: ja kupowałem napełniane ładunki


(Przebar) #3

Ja mam drukarkę BROTHER'a co prawda starszy typ bo tusze LC900 a nie te które ty napisałeś. Nigdy nie kupiłem oryginalnego tuszu, cały czas (2lata) jadę na zamiennikach (również 4 kartridże, 3,6zł/szt) i jestem zadowolony.:smiley:

Żadnych problemów nie zauważyłem.

ps.Nie wiem jakiego typu są te twoje tusze. Jeżeli kartridże to tylko pojemniki na tusz (nie ma tam głowicy drukującej - tak jak u mnie) to brałbym zamienniki, jeżeli natomiast w kartridże są wbudowane jakieś elementy drukujące to bym sie jeszcze zastanowi, ale też pewnie kupiłbym zamienniki. Tusze z tej aukcji maja niezłe branie, więc pewnie to nie jest lipa;)


(Danielm86) #4

to zalezy od tuszu i drukarki. osobiście już nigdy nie kupię zamienników. Powód: moja HP zaczełą raz drukowac a raz nie, jakośc druku się pogorszyłą i wkońcu nie wykrywało atramentów. Nawet wsadziłem dla próby stary to pisało, że nie ma pojemnika. Drukarka wylądowała na "śmieciach"


(Przebar) #5

To wszystko zależy od rodzaju drukarki. Takie rzeczy, które opisujesz, mogą dziać się w tych droższych markach, gdzie tusze mają wbudowane głowice drukujące albo są zabezpieczone chipem przed nieautoryzowanym uzyciem lub ponownym napełnieniem. Brother to typowo tania marka, tania w exploatacji i producent w 100% ułatwia, a przynajmniej nie przeszkadza w korzystaniu z zamienników.

HP miałem raz. Nigdy więcej.


(Asterisk) #6

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Pikalemba) #7

prosilbym o więcej opini


(JNJN) #8

Spokojnie kupuj zamienniki w tych urządzeniach raczej nie powinno być żadnych problemów.