Drukarka Brother - zamienniki zamiast oryginałów?

Posiadam drukarke Brother DCP-135C iskonczyly mi sie tusze (oryginały) i mysle o kupnie zamienników

wszystkie 4 kartidże ogyginalne to koszt powyżej 100 zł - a zamienniki niecale 40zł

konkretnie myśle o tych http://allegro.pl/item617086985_brother … 5_szt.html

No i teraz sie zastanawiam: czy to,że bedą zamienniki a nie oryginaly nie przyczyni sie do uszkodzen drukarki (zapchanie dysz czy cos innego)?

prosze o opinie :slight_smile:

ja mam drukarkę hp i mam 2 wejścia na tusz (kolor i czarny)

i kopiłem raz zamiennik tuszu (czarnego) po tym mi drukarka zaczęła dziwne drukować mam na myśli bardzo jasny druk a po jakimś czasie brak widocznego txt :(( wczoraj kopiłem oryginalny tusz :PP i zobaczę czy mi działa drukarka

ps: ja kupowałem napełniane ładunki

Ja mam drukarkę BROTHER’a co prawda starszy typ bo tusze LC900 a nie te które ty napisałeś. Nigdy nie kupiłem oryginalnego tuszu, cały czas (2lata) jadę na zamiennikach (również 4 kartridże, 3,6zł/szt) i jestem zadowolony.:smiley:

Żadnych problemów nie zauważyłem.

ps.Nie wiem jakiego typu są te twoje tusze. Jeżeli kartridże to tylko pojemniki na tusz (nie ma tam głowicy drukującej - tak jak u mnie) to brałbym zamienniki, jeżeli natomiast w kartridże są wbudowane jakieś elementy drukujące to bym sie jeszcze zastanowi, ale też pewnie kupiłbym zamienniki. Tusze z tej aukcji maja niezłe branie, więc pewnie to nie jest lipa;)

to zalezy od tuszu i drukarki. osobiście już nigdy nie kupię zamienników. Powód: moja HP zaczełą raz drukowac a raz nie, jakośc druku się pogorszyłą i wkońcu nie wykrywało atramentów. Nawet wsadziłem dla próby stary to pisało, że nie ma pojemnika. Drukarka wylądowała na “śmieciach”

To wszystko zależy od rodzaju drukarki. Takie rzeczy, które opisujesz, mogą dziać się w tych droższych markach, gdzie tusze mają wbudowane głowice drukujące albo są zabezpieczone chipem przed nieautoryzowanym uzyciem lub ponownym napełnieniem. Brother to typowo tania marka, tania w exploatacji i producent w 100% ułatwia, a przynajmniej nie przeszkadza w korzystaniu z zamienników.

HP miałem raz. Nigdy więcej.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

prosilbym o więcej opini

Spokojnie kupuj zamienniki w tych urządzeniach raczej nie powinno być żadnych problemów.