Drukarka Canon IP 1500

Mam tą właśnie drukarkę. Na początku wszystko pięknie drukowała. Po zmianie tuszy(gdy się skończyły) wszystko było ok. Były to zamienniki. Natomiast po kolejnej wymianie tuszu(czarny +kolor firmy activejet) druk stał się jakiś dziwny tzn. czarny był ok, tylko kolory nie drukowały się tak jak trzeba. W końcu po paru wydrukowanych kartkach tusz kolorowy przestał w ogóle drukować(widać tylko jakieś rozmazane zarysy). Czarny drukował dobrze, ale też po parnastu wydrukowanych kartkach przestał drukować(drukuje bardzo nieczytelne - wygląda to tak jakby nie było tuszu, podczas gdy oba tusze są nowe!!). Po zakupie kolejnych tuszów sytuacja się nie zmieniła - dalej drukarka nie chce drukować. Robiłem czyszczenie dysz i chyba wszystkie sposoby z poziomu oprogramowania na konserwacje. Dalej nic. Bardzo proszę o pomoc - bo nie wiem już co mam zrobić, a drukarka jest mi bardzo potrzebna.

Z tego co pamiętam to w ip1500 dysze drukujące są zintegrowane z drukarką a nie z kartridżem. Należy więc wymontować je z drukarki (patrz instrukcja obsługi - powinno tam być) i zastosować kompleksowe czyszczenie.

Najpierw opłukać w letniej wodzie (UWAGA będzie brudziło :slight_smile: ) potem porządnie namoczyć dysze w gorącej wodzie (podczas tego procesu, który może trwać nawet kilkadziesiąt minut delikatnie przecierać dysze papierowym ręcznikiem), bardzo brudną wodę wymienić i moczyć dalej.

Na końcu proponuję zastosować płyn udrażniający np taki:

http://www.allegro.pl/item153093037_ply … 500ml.html

Należy moczyć w nim dysze kilkanaście minut.

Na koniec wszystko starannie wypłukać w czystej wodzie i wysuszyć. Potem już tylko zostaje zmontowanie drukarki i zapodanie czyszczenia głowicy w drukarce. Po tych zabiegach powinno wszystko wrócić do normy.

witam, mam ten sam problem tylko, ze odpukac na razie z kolorowym i rowniez potrzebuje na gwalt drukarki. Wyjalem kartridze oraz ten uchwyt co je trzyma (glowica chyba) poczyscilem lekko, zeby nie uszkodzic niczego. Piszesz, zeby to zanurzyc w goracej wodzie. a co z elektronika? nic sie nie stanie?

pozdrawiam.

Nie, tam praktycznie nie ma elektroniki. Są ścieszki i dysze drukujące.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Czyścisz i moczysz tylko głowicę drukującą:

aa8c6e00c3044b20.jpg

Napisałem, żeby moczyć w gorącej wodzie. Ja osobiście nawet chwilę (15-20min) gotuje te głowicę na bardzo małym gazie. Ale robisz to na własną odpowiedzialność. :slight_smile: Mogę tylko dodać, że robiłem to wiele razy i nigdy nic złego się nie wydarzyło.

Tak robisz jeśli masz mało czasu. Jeśli masz go więcej do dyspozycji to jest inny - lepszy sposób.

Najpierw dobrze namocz głowicę w gorącej wodzie (aż zauważysz, że wypływa z niej coraz mniej tuszu) - wodę trzeba co chwilę wymienić.

Potem włóż głowicę drukującą do jakiegoś zamykanego pojemnika (słoik) i zalej spirytusem (w najgorszym wypadku - czystą wódką).

Szczelnie zakręć (alkohol szybko paruje) i zostaw w ciepłym miejscu (koło kaloryfera, pieca) na 3 dni.

Jeśli to nie pomoże to głowica raczej do wymiany.

Pozdrawiam :slight_smile: