Drukarka ciągle drukuje stronę próbną

Mam drukarkę HP Photosmart C3100 series i po każdym włączeniu urządzenia, drukuje stronę z wyrównaniem linii, obrazu… Nie mam pojęcia gdzie mogę tę funkcję wyłączyć. Ktoś ma pomysł?

Nie wyłączysz tego, musisz wydrukowaną stronę zeskanować i wtedy przestanie ją drukować. Pewnie włożyłeś nowy pojemnik. Musisz mieć oba pojemniki sprawne, inaczej wydruk nie będzie prawidłowy i skanowanie nic nie da. Kartkę też należy włożyć odpowiednio chyba docisnąć do jednego z rogów i też ważne żeby nie zeskanować tekstu do góry nogami.

Tą wydrukowaną stronę włóż do skanera i wciśnij przycisk skanuj. Po tym zabiegu nie powinna się już drukować ta strona testowa, jednak jeśli drukarka nadal będzie drukowała tę stronę za każdym razem to znam na to jeden zabieg: po uruchomieniu drukarki naciskaj przycisk “Anuluj” i ta strona wtedy się nie wydrukuje i po chwili będziesz mogła korzystać z urządzenia.

Mam dokładnie tą samą drukarkę co ty i dokładnie ten sam problem. Pewnie nie masz kolorowego/czarnego tuszu i ci ciągle to drukuje, bo to jest tak, że jeśli masz, to to się wydrukuje i musisz to zeskanować.

Ja jestem leniwy i nie mam kolorowego bo mi się nie chce iść kupić to za każdym razem gdy włączam drukarkę to czekam, aż pociągnie papier i wtedy daje anuluj. Polecam :wink:

Aha, czyli zalezy to od tego, że nie ma tuszu kolorowego. Racja. Pomimo wszystko myślałam, że da się to jakoś zmienić w ustawieniach. Wciąga kartkę, daje anuluj już chyba z 3 miesiące, aż mnie to w końcu zaczęło denerwować, dlatego szukałam rozwiązania. Dzięki :slight_smile: