Drukarka - czyszczenie

Przepraszam jeśli piszę nie w tym dziale co trzeba ale niestety nie znalazłam odpowiedniego działu do mojego pytania.

Mam drukarkę Canon MP 550 i nie drukuje mi jeden z tuszyć - czarny. Wszystkie drukują a ten jeden nie chce, dodam że tusz jest pełny, założony nowy więc nie jest zaschnięty. Drukarki często uzywam. Słyszałam o jakimś czyszczeniu drukarki ale nie wiem jak to się włącza i jak to się w ogóle robi. Czy może mi ktoś podpowiedzieć?

Proszę

To sugeruje że wcale nie szukałaś.

a wg Ciebie

jest odpowiedniejszym działem dla Twojego problemu. Gratuluję pomysłowości.

Przenoszę.

Dziękuję za przeniesienie do odpowiedniego działu.

W takim razie tutaj proszę o pomoc raz jeszcze.

Zapomniałem jeszcze o czymś: proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Zakładam, że wszystkie folie z nowego tuszu zostały zdjęte, w taki razie spróbuj przeczyścić styki łączące - te na pojemniczku i te w drukarce. Pojemnik jest prawidłowo wykrywany? Poprzedni nie przestał nagle drukować? kupiłeś oryginał czy zamiennik? Pierwszy raz wymieniałeś w tej drukarce? - bo może potrzebować kalibracji po włożeniu nie miałem jeszcze Canona więc nie wiem.

Witaj myszka2011

czy by to nie było to

klik

Może tu zajrzyj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2002710.html Jeżeli chodzi o czyszczenie(jeżeli masz zainstalowane oprogramowanie z płyty otrzymanej z drukarką):klikasz na Canon My Printer>Problemy>Czyszczenie>Zaznacz którą grupę atramentu chcesz czyścić>Wykonaj. To procedura dla Pixma MP520 ale w Twojej jest pewnie tak samo. Można czyszczenie uruchomić również z panela drukarki: UstawieniaOK>Przeprowadź obsługę i regulację urządzeniaOK>Czyszczenie OK. Opis również dla MP 520. Zanim chwycisz się czyszczenia upewnij się jednak że jest potrzebne, czy czarny tusz drukarka widzi(w linku który podałem piszą o tym). Czyszczenie “zjada” dużo tuszu(kasa) więc niema sensu go przeprowadzać bez potrzeby.

Tak drukarka widzi wszystkie tusze i ten który mi nie drukuje także widzi jest on cały i na ekranie też jest cały więc z tym jest wszystko w porządku. Nie chce mi drukować tym małym tuszem czarnym, z komputera drukuje mi tylko obrazki natomiast tekstu już nie wydrukuje tylko trakie szare kreski… Tusz jest poprawnie umieszczony i jest cały, nie jest zaschnięty. Włączam już któryś raz czyszczenie i dalej jest to samo, w dalszym ciągu te kreski się pojawiają.

Drukowałam w WordPad teraz tak na próbę różne litery i tak: po praz pierwszy wydrukowane, po raz drugi tez ale już za trzecim i czwartym razem znów jest to samo:(

Co jeszcze mogę zrobić?

Czyszczenie włączałam już wiele razy.

Proponuje Ci jeszcze zajrzyć tu http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& … WU&cad=rja

-to niema sensu, szkoda tuszu. Przyczyna leży gdzieś indziej.

No właśnie tylko żebym to ja wiedziała gdzie ta przczyna leży. W drukarce jest wszystko dobrze, mam włożone wszystkie tusze, zarówno na drukarce jak i w komputerze mam poziomy tuszy i ten tusz który nie chce mi drukowac jest pełny i drukarka oraz komputer wskazują że jest pełny ale drukować nie chce. Nie jest on zaschnięty bo wczoraj sprawdzałam…

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić:(

Dodane 30.04.2013 (Wt) 18:59

Czy pomoże ktoś? W ogóle już teraz mi ten tusz nie drukuje, oddaje czystą kartkę:(

Proszę pomocy! Mam do wydrukowania ważne dokumenty do szkoły i potrzebny mi jest akurat ten tusz który mi nie drukuje:(