Drukarka do 300-400zł

Witam.
Proszę o pomoc w znalezieniu dobrej drukarki w przedziale cenowym 200-400zl
Potrzebuje jej wyłącznie dla dziecka do pracy zdalnej oraz dla siebie aby drukować materiały na studiach.
Zależy mi aby miała wi fi, posiadała w miarę tanie zamienniki tuszy oraz mile widziane drukowanie automatyczne dwustronne ale niekoniecznie.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Nowki to raczej nie dostaniesz w tym budżecie.

Ja mam monochromatyczną laserówkę Brother HL1210-WE. Dwustronnie nie drukuje, ale posiada Wi-Fi i jest stosunkowo tania w zakupie, choć nieco przekracza Twój budżet. Rekompensuje to jednak cena tonerów (zamienników), bo wynosi tylko ok. 20 zł. I drukują całkiem niczego sobie.

Pewnie kolor by się przydał.

Tego autorka wątku nie określiła, więc zaproponowałem swoją B&W :slight_smile:.

Ok. To niech odpada automat dwustronny. Ujdzie ręczny. Poza tym kolor dobrze byłoby mieć w zapasie bo czasami kilka kartek w roku się wydrukuje
Podajcie propozycje droższe jeżeli są dobre, będę brać wszystko pod uwagę jednak faktucznie mój budżet jest skromny wolałabym cos w podanych przeze mnie widełkach.
Dziecku będę codziennie drukowana zadania
Sama czasami będę musiała kilkadziesiąt stron wydrukować że studiów do nauki.

A jakiś model HP Deskjet?

Mnie odstraszają koszty eksploatacji atramentówki. Brać kolor i zarazem znacznie droższe tusze dla kilku kartek rocznie wg mnie jest nieopłacalnym krokiem. Oczywiście są modele, które mają każdy kolor tuszu wlewany osobno i wtedy jest taniej, ale wówczas sama drukarka na start jest sporo droższa. Coś za coś.


Co myślicie o tej ?

Nie ma WiFi, a podobno go potrzebujesz.

Korzystam z marki Brother. Od 5lat na zamiennikach. 40zł za 10tuszy. Po wielu latach prób i błędów robię jedną rzecz codziennie dla świętego spokoju.
Jak nic nie drukowałem to puszczam stronę testową.
Zapobiega to zasychaniu atramentów i zużywa go mniej niż czyszczenie głowic po zaschnięciu.
Roczna eksploatacja 40-60zł.
Więc kosztów bym nie demonizował.

Mój DCP-195c raz na dobę sam się czyści.
Od nowości na zamiennikach, 3 złote za sztukę.

Niby się czyści ale zauważyłem, że lepiej coś druknąć. Obecnie aby uszczelnić połączenia zaklejam je dodatkowo taśmą klejącą - to co się przebija w wkładając atrament.
Widzę u siebie wtedy mniej problemów z “podsychaniem” dyszek.