Drukarka do 300 zł do użytku domowego

Witam Serdecznie

 

Poszukuje taniej drukarki (również w eksploatacji - tusze) do 350 zł. Używana będzie sporadycznie głównie dokumenty i zdjęcia z wakacji itp. Wcześniej posiadałem Canona ip2000 przez dobre 7 lat lecz głowica się zatkała bo pare miesięcy nie drukowałem i zastosowałem tani zamiennik z allegro. Szukam drukarki ze skanerem, niepotrzebne mi są dodatki typu wifi itp. Tylko drukowanie sporadyczne i jeszcze rzadziej zdjęcia. Pozdrawiam:)

To może Brother DCP 152W, ewentualnie 132W. Ja mam to piersze urządzenie, w tej cenie i do wydruku zdjęć to raczej tylko atramentówka. Ten model ma to do siebie, że musi być stale włączony, myślę, że około 2 tygodni bez drukowania da radę, raz na jakiś czas coś trzeba druknąć. Co do zamiennikoów z nimi nie ma problemu, do dokumentów to tanie dobre są Actis, do zdjęć lepiej kupić AJ, sporo osób poleca też Asarto.

dzieki za propozycje, zastanawiam sie tez aby drukarka była na kartridże, wyczytałem iż dla użytkowników drukarek którzy rzadko drukują odpowiednie są drukarki z wymiennymi głowicami które znajdują się w kartridżach, w razie wysuszenia tuszu, można kupić nowy kartridż, rozumiem iż takie kartridże są droższe, lecz w moim przypadku kupowałbym je rzadko gdyż mało drukuje, bardzo proszę o poradę i podanie kilku modeli, pozdrawiam

Ja polecam ten Canon:

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/4900205

Kupisz za 260 zł a jest to bardzo dobry sprzęt. Jak na urządzenie wielofunkcyjne nie zajmuje wiele miejsca.

Jakość wydruku jest bardzo dobra. Wprawdzie niektórzy narzekają na cenę tuszy ale za to stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry ponieważ wydruki naprawdę rewelacyjne.

A sam zresztą wspomniałeś,że nie będzie używana często. 

a czy w przypadku tego modelu, gdy tusz zaschnie jest możliwa wymiana głowicy, czytałem ze ten model ma tzw kasetony z tuszami, jeśli tusz zaschnie, wymieni sie kaseton i po problemie ? Nie ufam płynom udrożniającym gdyż wogóle nie pomogły w moim starym canonie.

Jeśli tak rzadko drukujesz to może lepiej laser, ale musiałbyś pewnie trochę dołożyć i raczej zostaje mono