Drukarka do 800zł

Szukam jakiegoś dobrego urządzenia wielofunkcyjnego tak gdzieś do 800zł.
Nie mam specjalnych wymagań - żeby tonery były w miarę tanie, żeby nie drukowała jak ślimak i żeby jakość byłaś w miarę dobra.

Wpadł mi w oko Brother DCP-J4120DW. Tylko czy to dobry wybór? W sklepie polecali Epsona epson l335.

Co byście polecili?

Potrzebujesz druk w kolorze?

Tak, przyda się czasem.

Brother to dobra firma, ta drukarka którą wybrałeś też prezentuje się ciekawie jak na urządzenia drukujące na A3. Jeśli jednak nie jest ci potrzebny tak duży format to dostaniesz pewnie tańsze urządzenia :wink:

Nie musi być tańsze - ważne, żeby było dobre :slight_smile:
Tylko słyszałem coś o tym, że tu tylko oryginały, że innych tuszy nie czyta. Jak z tym jest?

Może tak być, sprawdź na allegro, ale nie jest to popularny model. Ogólnie drukarki wielkoformatowe (no powiedzmy że A3 jest dość duży) nie są popularne

[quote=“SphunaR, post:3, topic:527883, full:true”]
Tak, przyda się czasem.
[/quote]Dobrze się zastanów, bo to “czasem” odbije się na całej reszcie. Generalnie: tusz z drukowaniem z przerwami = problem w eksploatacji, laser jest na to odporny, lecz w opcji kolorowej będzie znacznie droższy. Tusz kolor jest znacznie tańszy. Z najtańszych w materiałach atramentowych: canon seria G, epson seria L, brother seria T. Z laserowych (będzie szybko) mono: hp dają radę, brothery są okay. Najważniejszym na początek jest określenie średniej liczby wydruków miesięcznie, z jakimi przerwami urządzenie jest używane, wszystkie niezbędne funkcje, ale naprawdę niezbędne (ludzie zwykle myślą, że jak wymienią same pożądane zalety, to one mimo źle skrojonego budżetu magicznie się zmaterializują).

1 polubienie

Jeśli jednak rzadko drukujesz w kolorze to weź pod uwagę laser, tusz zostawiony na dłuższy czas będzie zaschał, w brotherze niby jest opcja samoczyszczenia się ale to nie daje gwarancji że przez rok nic nie zaschnie jak nie będziesz drukować, szukaj tych popularniejszuch modeli łatwiej o zamienniki

Brother czy Epson ma bardzo tanie zamienniki jeżeli chcesz atramentową polecam Brother DCP-T500W

Znajomy kupił sobie tego Epsona: https://www.ceneo.pl/47667343;0284-0.htm#tab=click_scroll Bardzo sobie chwali, jakość wydruków naprawdę niezła. :slight_smile:

Możesz się też pokusić na model wyżej l486 ma dwa razy większą rozdzielczość skanera niż l386, obydwa te modele są mocno konkurencyjne względem wydajności dzięki systemowi ITS.

Canon 7250, przyjmuje zamienniki na alegro po 12zł
https://www.ceneo.pl/26740026

Dziękuję wszystkim za pomoc! Po przeanalizowaniu tematu wypadło na Epsona L486.

Owszem ale można się nieźle naciąć na jakości i awaryjności.

[quote=“dodo992, post:10, topic:527883”]
Znajomy kupił sobie tego Epsona: https://www.ceneo.pl/47667343;0284-0.htm#tab=click_scroll Bardzo sobie chwali, jakość wydruków naprawdę niezła. :slight_smile:
[/quote]Nie są złe, ale nawet po kalibracji są co najwyżej okay. Uwaga na pewne chamskie zagranie. Po iluś tam wydrukach, czyszczeniach itp. wywala komunikat o potrzebie serwisowania z powodu przepełnionego pampersa tj. waste ink tank. Można sobie poradzić z problemem poprzez zresetowanie licznika i najlepiej, choć niekoniecznie, odprowadzeniu wężykiem na zewnątrz zmarnowanego tuszu.
Na chwilę obecną wolałbym Canona G lub Brothera T.

Epsony są bardzo fajna, sam mam brothera ale moim drugim wyborem mial być epson

Osobiście nie polecił bym Lexmarka wydaje się być dość drogi w eksploatacji , z tuszy zamiennych najlepiej sprawują mi się active jety.

tak ja też zamawiam active jety i poelcam :slight_smile:

A to jakaś częsta przypadłość? Bo ten znajomy ma już tego Epsona dłuższą chwilę, i póki co na szczęście nic się złego nie wydarzyło, żadnego komunikatu o błędzie.

[quote=“dodo992, post:19, topic:527883, full:true”]
A to jakaś częsta przypadłość? Bo ten znajomy ma już tego Epsona dłuższą chwilę, i póki co na szczęście nic się złego nie wydarzyło, żadnego komunikatu o błędzie.
[/quote]Zależy od częstotliwości drukowania i zabiegów konserwacyjnych. Zwykłe czyszczenie głowicy ma 2%, głębokie 6% (wartości z głowy, gdyż teraz nie pamiętam). Gdy licznik osiągnie 100% pojawia się stosowny komunikat, że trzeba się skontaktować z serwisem. U mnie na 36 tysięcy wydruków odbyły się już 3-4 resety.