Drukarka do której tusz jest tańszy

Witam!

Chodzi, o to, że mam drukarkę, do której tusze są STRASZNIE DROGIE! (nie będę oczerniał firmy). Komplet kosztuje 160zł. !!

Chciałbym kupić urządzenie 3w1 (drukarka, skaner, xero) do którego tusz będzie tańszy (poniżej 50zł.). słyszałem, że do Epsona są tanie… ale proszę o pomoc!

dawajcie swoje propozycje, ostrzeżenia i wskazówki :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Kartridże oryginalne / zamienniki / chcesz uzupełniać atrament ?

Jaka pojemność kartridży?

Jednymi z najekonomiczniejszych urządzeń 3w1 - jeśli korzystasz z kartridży-zamienników - są drukarki wielofunkcyjne Brother.

http://allegro.pl/63013_atramentowe_bro … nge_view=1

Komplet tuszy (wszystkie kolory) możesz kupić za mniej niż 16 zł (są całkiem wydajne)

http://allegro.pl/48945_brother.html?id … nge_view=1

Po latach z drukarkami HP, przerzucam się sam na Brother (są dużo tańsze w eksploatacji, a jakościowo - gdy porównujemy modele HP i Brother z tych samych klas - praktycznie identyczne).

Polecam firmę Brother tusze są tanie sam mam model DCP-145C i jestem bardzo zadowolony.

Może HP DeskJet F735 - kartridże po ok. 30 zł

problem w tym że jeden kartridż tyle kosztuje natomiast do Brother komplet kosztuje 35 zeta :smiley:

A najtańsze zestawy (komplet) ponad dwa razy mniej :smiley:

Ja mam HP F380 i komplet oryginalnych tuszy do tego modelu kosztuje 130zł. Aktualnie korzystam z tzw. tuszy w butelce za ok. 30zł/komplet. Jakość druku jest na nich nie najlepsza (szczególnie w kolorze), ale do prostych wydruków mi wystarcza, a na pewno nie zamierzam wydawać jakieś 70zł na 5ml tuszu :?

Dla odmiany -czego nie polecam to nowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne Lexmark do których tusze są drogie np.do mojej Lexmark X 3650 czarny nr 36 oraz kolor nr 37 po ok. 100 zł. Ale to nie wszystko,bo nie ma tańszych zamienników a jeśli ktoś liczy, że uda mu się napełnić kartridże tuszem /zestaw do napełniania/ to się przeliczy. Mianowicie Lexmark zastosował w swoich kartridżach chipy, które liczą zużycie atramentu a potem drukarka przepala taki chip a uzupełnienie atramentu jest niemożliwe, cały kartridż jest do wyrzucenia lub zwrotu do Lexmarka. I nie da się tego przeskoczyć w nowych Lexmarkach, jak własnie mój x3650. Dlatego odradzam, trzymajcie się z daleka od tych urządzeń bo stracicie kupę kasy na oryginalne tusze bez możliwości wyboru w zamiennikach i bez możliwości napełnienia.

W Canonie pojemniki są oddzielnie i głowice oddzielnie. Ale to Japońska firma 8)

Producenci zarabiają nie na drukarkach, lecz na tuszach do nich, najgorsze są firmy Amerykańskie - HP i Lexmark (wcześniej oddział IBM).

ok, czyli co polecacie tego Brothera, co?

Tutaj masz zasadniczo rację, z tym że Lexmark właśnie wypuścił nową serię urządzeń, które mają cenami tuszy konkurować z HPF735. Przykładem jest model S 305. Urządzenie to posiada osobną głowicę i 4 osobne tusze. Z tego co chwalą się ludzie z Lexmarka, koszt wydruku jednej strony na tym urządzeniu ma wynosić ok. 4 gr. Na pudełku znalazłem też informację, że tusze te da się także uzupełniać samodzielnie. Rozmawiałem też wczoraj z człowiekiem z Black Pointa i twierdził on,że planują do tych urządzeń produkować zamienniki.

Nie chciałbym żeby ktoś wziął mnie za pracownika czy fanboya Lexmarka- daleko mi do tego. Piszę to wszystko tylko w celach informacyjnych.

Również polecę Brothera. Osobiście posiadam model DCP-135C i tusze są naprawdę tanie. Można też z powodzeniem stosować dobrej marki zamienniki, choć tu trzeba uważać. Przez właśnie zastosowanie kiepskiej jakości zamiennika mój Brother odwiedził serwis.

Pozdrawiam

a zamienniki ActiveJet do Brothera są?

P.S. a co z wydrukiem ? dobry jest?