Drukarka - doradźcie proszę

Mam Lexmarka Z32, rozważam teraz kupno nowej drukarki. Chyba teraz najbardziej opłaca się drukarka ze skanerem (2 w 1). Mam na oku parę modeli, ale nie będę się opierać wyłącznie na tym co mówi sprzedawca, prawda?

Jakie macie doświadczenia ze swoimi drukarko-skanerami? Zarówno pozytywne jak i negatywne?

a co będziesz najczęściej drukował ??

bo jeżeli tekst lub elementy czarno białe to tylko laserówke bo staniały teraz baaardzo baardzo ;]

Posiadam urządzenie wielofunkcyjne Lexmark X5250 i jestem z niego bardzo zadowolony

mz lepiej kupic osobno skaner i osobno drukarke tzn. chodzi mi o to,ze jak cos jest do wszystkiego czyli do niczego ;]

skaner canona na usb mozna juz dostac za okolo 200 zł

a drukarke polecilbym do zdjec jakiegos epsona a do tekstu laserowa

Ja także i też polecam. Wszystko w jednym.Jak na razie ( prawie 2 lata) mnie nie zawiodło.

no właśnie, teraz laserówki bardzo potanialy i coraz więcej ludzi kupuje je do domu. Jeszcze niedawno duzo ludzi kupowalo HP1010 (i jej nastepczynie), teraz rzucili sie na Lexmarka e120 - tornery sa w tej samej cenie, ale Lexmark jest znacznie tanszy i szybszy.

tak między nami mówiąć i tak wolał bym troszeczke dołożyć i kupić HP.

Powodem jest dostępna duża ilość zamienników i “dość” tanie części zamienne do tonerów.

Przkonałem sie o tym jak w biurze gdzie pracuje była drukarka Konica minolta pp1300w (tfu.) teraz jest hp1020 i eksploatacja jest o nieeeeebo niższa :mrgreen:

Można dopłacać, jeśli warto, ale zobacz sam:

HP1018 kosztuje 409zł, Lexmark e120 - 288zł

HP1018 drukuje 12 stron na minutę, Lexmark 20.

HP1018 ma 2Mb bufora, lexmark 12Mb

materiały eksploatacyjne kosztują tyle samo…

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28292

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27509

małe ale

ten lexmark posiada chip zliczajcy …

http://druknet.pl/forum/?tid=9&s=201&p=20 szukac “e120”

którego koszt jednorazowy to 83 zł brutto

a dla tych którzy nabijają tonery a nie kupują nowe to automatycznie dyskwalifikują tą drukarke …

kup sobie Canon IP1500.tusze do niej 3.50 i można na tych tuszch za 3.50 można drukować zdjęcia na papierze foto(do zestawu dostaje się 5 kartek foto)

Dziękuję za tak szybki odzew na moje pytanie :lol:

Filuniu, jestem dziewczyną.

Nie myślę o drukarce laserowej, ale powiedz jak to jest z tym czipem, kupuje się go raz do tonera, czy trzeba go już kupować przy każdym dosypywaniu? Nie przeraża mnie to, chyba każdy kto ma Lexmarka już przywykł do robienia mu zastrzyków z tuszu. Chciałabym jednak coś kolorowego od czasu do czasu wydrukować - i nie zbankrutować przy tym.

Heya!

Co to jest ten bufor i do czego on służy? W drukarkach atramentowych go nie ma prawda?

Pozdro,

Przemo.

Gdy wysyłasz coś do druku najpierw trafia to do spoolera (programowego bufora) i pojawia Ci się ikonka drukarki przy zegarku, w dolnym prawym rogu. Tutaj wstępnie składa się stronę a potem przesyła do drukarki. Dzięki buforowi program szybciej kończy operację drukowania i od razu można robić coś następnego, natomiast drukuje się w tle. Po prostu jest szybciej.

Nieprawda - są :slight_smile:

W której? (jeśli można z czystej ciekawości spytać?)

  1. to może lex x8350? Drukarka, skaner, faks i ksero w jednym? Bez chipów, można śmiało dolewać atrament?

Ja też polecam Lexmarka. Też mam i jestem zadowolony :wink:

W poniedziałek kupiłam Lexmarka x8350 na Allegro, okazyjnie. Paczka wreszcie przyszła i muszę napisać, że i jestem pod wrażeniem jaki postęp dokonał się w tej dziedzinie od czasów mego sędziwego już Z32. Sama się włącza do drukowania i drukuje jak burza. W paczce był też kabelek USB. Bardzo zmienił się sterownik, doszło dużo nowości (skanowanie, wysyłanie faksu, wysyłanie skanu jako email, skanowanie do Worda, kopiowanie (działa bez komputera)) itd. W środku jest czujnik papieru, który dopasowuje profil drukowania do nośnika, na którym się drukuje (folii, grubego papieru wizytówkowego, itp). Jestem bardzo zadowolona.

Przepraszam ze cie pomyliłem płeć :oops: :slight_smile:

Odnośnie chip-ów to dokładnie jak pisałaś. Bynajmniej w konice minolcie o której pisałem wcześniej nie wymienie chipu objawiało sie to pojawianiem sei komunikatu że jest nie oryginalny toner i czy przerwać czy kontunuować drukowanie. Drukować sie da ale jest to naprawde baaaaaaaaaaardzo uciążliwe.

Gratuluje Zakupu :slight_smile:

Jak szukałem dukarki laserowej do użytku domowego to sprzedawca powiedzial mi ze “jeżeli nie wyrobi sie jakiejs minimalnej ilosci wydruku to drukarka sie uszkodzi” czy moze jest to prawda czy tylko fantazje sprzedawcy który chce sie pocieszyc ze wie cos o drukarkach???