Drukarka druk czarno-biały tania w eksploatacji

Witam,

Poszukuje drukarki atramentowej do drukowania czarno białego ale żeby można bylo tanio wkłady wymieniać czyli taniej w eksploatacji. Wymagania bardzo prozaiczne ale jak dla mnie w zupełności wystarczające. Prosiłbym o jakieś typy.

Coś z Canona seria ip albo lexmark x1190

Od kilku lat używam Brothera DCP, zero problemów, zero chipów, tanie zamienniki np. black point. Model powiedzmy DCP-195c. Jedyny mankament, to cicha nie jest.

Ale, jak czarno-biały to chyba lepiej laser np. samsung 3205, regeneracja tonera około 100 zł. na 1500 str. Zamiennik około 120 zł.

Jak do druku czarno-białego, to tylko laser. Ja używam HP LaserJet 1018. Jest tania w eksploatacji. Kaseta z tonerem zamiennik do niej ostatnio znalazłem za 100zł. Starcza na wydrukowanie ponad 3000 stron A4 przy 5% pokryciu, czyli bardzo dużo. Z atramentówkami są czasem problemy, że po którymś napełnieniu nie chce już drukować. Przerabiałem ten temat kilkakrotnie.

epson s22. drukarka 140zl, tusze 25zl (3kolory + czarny), sam czarny 5zł . jeśli nie drukujesz książek co drugi dzień, ani nie masz zamiaru zapełniać nią albumu fotograficznego, to polecam s22.