Drukarka drukuje jedną strone za każdym razem jak ją włacze


(Okar19) #1

zaczne od tego że mam drukarke HP C3180, zawsze używałem tuszu o numerku 336 , poszedłem do sklepu ale nie było takiego , powiedzieli mi ze 338 bedzie działał , wkładam wszystko ok , jak to zwykle bywa po wymianie tuszu drukarka pobiera jeden papier i coś tam sobie drukuje. Tylko problem w tym że ona wykonuję tę czynność za każdym razem gdy ją uruchomie . Czy to wina tego tuszu ??


(djkamil09061991) #2

Próbowałeś aktualizacji sterownika:

http://ftp.hp.com/pub/softlib/software1 … 30_140.exe

są one pod win 7 64bit bo taki chyba posiadasz.


(gruby1974) #3

Z tego co pamiętam , to nieraz moja HP przy wymianie tuszu potrzebowała skalibrowania i w tym celu należało tę wydrukowaną stronkę testową włożyć do skanera i nacisnąć continue .


(Okar19) #4

Zainstalowalem te sterowniki co dales ale nic nie pomoglo

dalej jak odpale chce papier do drukowania storny testowej

co do kalibrowania to ja nigdy takiego czegos nie robilem , wymienialem tusz i normalnie dzialalo

jak dla mnie to wina tego tuszu


(JNJN) #5

A poczytaj instrukcję drukarki, bo z reguły HP wymagają zeskanowania strony testowej. Możliwe, że tej czynności nie trzeba robić przy oryginalnym tuszu, ale przy innym modelu lub zamienniku trzeba - czytaj.


(Okar19) #6

włożyłem to co wydrukowało , odpaliłem centrum HP , skanuj obraz , zapisalem

dalej po uruchomieniu drukarki chce drukowac strone testowa

chyba ze cos zle zrobilem


(JNJN) #7

Poczytaj instrukcję - trzeba włożyć odpowiednio stronę testową do skanera i nacisnąć chyba scan (sprawdz) na panelu urządzenia.

Wszystko co i jak powinno być też na wydrukowanej stronie testowej.


(SilberPunkt) #8

Tusz jest OK. Musisz go skalibrować, czyli wydrukowaną stronę od razu włożyć do skanera i nacisnąć odpowiedni przycisk na drukarce. Operacja ta nazywa się wyrównywaniem zasobnika z atramentem i jest szczegółowo opisana w instrukcji obsługi.

:roll:


(Xemidra) #9

Albo nacisnąłeś pewną kombinację klawiszy na drukarce (np: przytrzymałeś klawisz Power albo nacisnąłeś klawisz Power + coś) i uruchomiłeś parę razy polecenie drukowania strony testowej. Jeżeli tak to musisz po prostu wydrukować tyle razy tą stronę aż mu się odechce.

Dodatkowo wejdź w:

Start > Urządzenia i drukarki > PPM na twoją drukarkę > Zobacz co jest drukowane

i sprawdź czy masz coś na liście, jeżeli tak to usuń wszystko.


(Longhorn2009) #10

U mnie na HP F380 pomaga anulowanie zadania czerwonym X. Wciskam aż zadanie się anuluje i po ponownym uruchomieniu drukarki nie chce już nic drukować. Ew. spróbuj wył. drukarke z zasilania na kilka min.