Drukarka drukuje tą samą stronę bez końca

Drukarka laserowa - HP LaserJet Professional P1102w, bezprzewodowa, pracująca w sieci bezprzewodowej równolegle, z drugą drukarką również - HP LaserJet Professional P1102w tylko pod innym adresem IP. Po dodaniu tej pierwszej, prawidłowym zainstalowaniu wszystko gra, drukuje bezprzewodowo to co chcę. Gdy do swojegu apletu drukarek dodałem, opcją dodaj drukarkę, drugie urządzenie to wszystko, w sumie, zasintalowalo się poprawnie, nie ma żadnych wykrzykników. Natomiast po uruchomieniu drukowania, jednej strony drukarka pobiera kartki bez konca i drukuje to samo, aż się papier skończy. Sprawdziłem w zasobniku, w aktywnej ikonce drukarki, co jest drukowane, to przesyłane dane łądują się i ładują, bez końca, kilobajty urastają i urastają, dopiero jak wezmę anuluj, wszystko się zatrzymuje. Z czego się to bierze? Sprawdziłem właściwości obu drukarek i są takie same, aby porty się różnią, co jest normalne - różne adresy IP. Więc co?

to znana przypadłość tego modelu

rozwiązanie jest proste - należy wyłączyć obsługę dwukierunkową:

1 znajdź ikonę swojej drukarki (np. Panel sterowania - Drukarki - HP LaserJet Professional P1102w ) i ją otwórz dwukliknięciem

2 w menu Drukarka wybierz Właściwości

3 przejdź do zakładki Porty i wyłącz (zlikwiduj ptaszka w kratce) obsługę dwukierunkową

4 zatwierdź przez kliknięcie OK i już możesz cieszyć się swoją drukarką bezprzewodową

:slight_smile: