Drukarka Epson C42 Series :(

Mam problem z drukarką :frowning: Zachowuje sie jakby nie dzialala na komendy komputera :confused: Nie drukuje mi wcale dokumentu, sprawdzalem czy jest podlaczona do LPT 1 juz 5 razy :twisted: Iii nic :confused: Gdy robiłem test programem do tej drukarki pokazuje mi takie cuś :

a kabel masz nowy czy stary… ? odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz…

A drukarka sprawna - sprawdź na innym kompie.

A kabel sygnałowy sprawny.

A port LPT1 działa poprawnie sprawdź w menadzeże urzadzeń.

Odinstaluj stery i oprogramowanie drukarki,restart kompa i zainstaluj ponownie.

Mój komputer -> Właściwości -> (Sprzęt) -> Menedżer urządzeń -> LPP na ikonce komputera -> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu

oczywiście najpierw włącz drukarkę!

ja mam C45 ale pod USB i to pomaga :slight_smile:

problem moze być złe ustawienie transmisji w biosie w meni Integrated Peripherals i tam szukamy opcji Onboard Parllel Mode funkcja ta oznacza tryb pracy portu równoległego . Niektóre urządzenia a szczególnie nowoczesne drukarki wymagają ustawiania portu na transmisje dwukierunkową ECC+EPP

Zrobiłem, odinstalowalem stery oprogramowanie, i przy instalacji ich na nowo wywaliło mi cos takiego :

screen

a przedtem jeszcze jakis obrazek żebym włączył drukarke, chociaż włączona była :evil:

Tzn że z kablem coś nie tak? Z portem?

No to napewno odpada :smiley: Drukarka ma juz 2 latka albo i wiecej :smiley:

a chociasz spróbowałęś to ustawić bo ja mialem doczynienia z trzema modelami epsonów i po zmianie nie wyskakiwało mi ze LPT nie działa komunikacja :slight_smile:

No własnie to teraz zrobiłem, w biosie nie mam opcji ECC+EPP, mam tylko :

Normaln (co miałem wczesniej ust i działała)

Bi-ar

EPP

ECP

Teraz przestawiłem na ECP i dalej jest to samo…

Zostaw w biosie ustawienie normal i zapisz bios Save.

Sprawdź w menadzeże urządzeń czy port LPT1 jest zainstalowany i działa prawidłowo.

Wymień kabel sygnałowy.

Czy drukarka sprawna.

I jak wszystko dobrze komp włączoną drukarkę powinien wykryć przy starcie kompa.

Możliwe również że jest uszkodzone gniazdo LPT1 kompa mimo że w menadzeże jest wszystko dobrze z LPT1.