Drukarka Epson DX4400 & Zamienniki

jeden z moich kolegów ma tą drukarkę , do tej pory [ok. roku] kupował tusze oryginalne, i zawsze ładnie drukowała, ale te tusze są dość drogie przy małej pojemności , dziś kupił zamienniki tej firmy [www.4jets.pl] załadował, i drukarka wydrukowała ze 2 strony, i teraz stoi, i ani misli drukować , czy coś da się zrobić żeby można było normalnie drukować ?? , za szybką pomoc , dzięki.

Co do zamienników ja mam Epson DX4050 czyli drukarkę z tej serii, kupuje zamienniki na 123drukuj.pl tanio i wydajnie zwłaszcza tusz czarny przed zakupem kolega musi dokładnie określić jaki typ nabojów przyjmuje drukarka.

A czy drukarka w ogóle jak się włączy to cokolwiek robi czy świecą się kontrolki i nic? Niestety drukarki tej firmy są bardzo czułe na zamienniki i niekiedy po ich zainstalowaniu drukarka po prostu się psuje (najczęściej uszkodzenie głowicy - które jest bardzo kosztowne w naprawie), tak więc jeśli jest jak napisałem powyżej to jesteś kolejną ofiarą zamienników, podobnie jak ja kilka lat temu - niestety zasada jest prosta - kup urządzenie na którego eksploatację Cię stać.