Drukarka Epson EcoTank L3060 samoczynnie drukuje dziwny kod

Witam!
Mam problem z drukarką Epson EcoTank L3060. Otóż, kiedy drukarka jest włączona, samoczynnie zaczyna drukować jakieś dziwne kody. Nie wiem skąd się to bierze i jak się tego dziadostwa pozbyć. Załączam skan jednej ze stron tego kodu. Może ktoś to rozszyfruje i mi pomoże, bo mnie doprowadza to do szału.
Z góry dzięki :slightly_smiling_face:

dodam, że drukarka jest podłączona do domowego WI-FI.

Po pierwsze, to nie jest problem z drukarką, tylko problem z siecią lokalną.

Na początku zmień hasło do WiFi w routerze, potem we wszystkich podłączonych urządzeniach połącz je ponownie z nowo ustawionym hasłem.

Jak to nie pomoże, to:

  1. sprawdź na wszystkich komputerach “kolejkę drukowania”
  2. (jak to nie pomoże, to:) wyłączaj po kolei komputery, znajdziesz który z komputerów w sieci lokalnej drukuje
  3. (jak to nie pomoże, to:) sprawdź wszystkie komputery w sieci lokalnej na okoliczność niechcianego oprogramowania i wirusów
  4. zakup/pożycz router, który ma możliwość monitorowania ruchu w sieci lokalnej (ewentualnie)

Może być tak, że ktoś zgadł/złamał Twoje hasło WiFi i teraz dla zabawy używa sobie Twojej drukarki. :wink: Albo jakiś program na którymś z komputerów się zawiesił, bądź bufor drukowania na którymś z komputerów się zawiesił i teraz drukuje Ci jakiegoś PDF-a jako zwykły text. Niestety, a raczej stety nie jesteśmy w stanie zgadnąć, co drukuje na Twojej drukarce, sam musisz do tego dojść i mam nadzieje, że Ci się uda.

Pozdrawiam. :slight_smile: