Drukarka Epson Stylus SX235W zostawia paski na wydruku

Witam.

Mam problem z moją drukarką (Epson Stylus SX235W). Nie używałem jej kilka miesięcy. Niedawno zaczełem dość często drukować. Drukowanie tylko czarnym kolorem (tekst) nie sprawia problemów, ale na kolorowych obrazkach drukarka pozostawia niedodrukowane paski. Niżej zamieszczam skan wydruku palety kolorów. Dodam, że robiłem dwukrotnie czyszczenie dyszy. Co może być nie tak?

 

post-227187-0-00275100-1413306082_thumb.

Zaschnięte/uszkodzone głowice drukujące.

W teście głowic wszystko jest okej.

To teraz popatrz jeszcze raz na wydruk i sam oceń czy wszystko jest ok.

Mam tę drukarke parę ładnych lat, tusze najtańsze z allegro za ok 4-5zł jeden. Jedyne co w niej trzeba robić to czyszczenie głowicy poprzez ustawienia->konserwacja czy jakoś tak, bywa że robię 2krotnie i wszystko działa, nigdy nie robiłem wyrównania głowicy nawet jak wydruk wskazywał na to, tylko czyszczenie najczęściej bez testu bo samemu widzę na wydrukach pasy poziome, raz mi sie zdarzyło że po czyszczeniu parokrotnym nie było widać różnicy ale po wyłączeniu drukarki i włączeniu za jakiś czas wszystko super :wink: polecam bo działa świetnie na najtańszych zamiennikach i jedyne co trzeba to to czyszczenie, ja jestem bardzo zadowolony mam nadzieje że Tobie tez pomoże :wink:

cosinus93, na forum używamy polskich znaków (ą, ż, ć, ł, ó itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

Dzięki.