Drukarka HP Color Laser Jet 2605 - zapytanie

Witam,

Mam drukarkę kolorową laserową firmy HP Color Laser Jet 2605.

Toner w kolorze czarnym skończył się ponad 2 miesiące temu, kupiłem nowy oryginalny.

Teraz sytuacja przedstawia się następująco, skończyły mi się wszystkie kolorowe tonery tj. błękitny (Q6001A) żółty (Q6002A) różowy (Q6003A). Teraz pytanie czy zakupić oryginalne HP po 275 zł sztuka czy lepiej zakupić zamienniki ActiveJet 180 zł sztuka. Czy ktoś stosował te zamienniki jakie jest Wasze zdanie ?

Jeżeli zdecyduję się na zakup oryginalnych to 825 zł + ewentualnie czarny, którego mam 47% wychodzi ponad 1000 zł. Czy nie opłaca się w tej cenie zakupić jakiejś innej drukarki oczywiście również musi być kolorowa i laserowa bo to są moje wymagania. Jeżeli tak uważacie poprosiłbym o polecane modele.

I tu jeszcze jedno zapytanie czy na tej drukarce da się drukować na samym czarnym tonerze przy pustych kolorowych ? Bo potrzebuję na dzisiaj popołudniu ważne dokumenty i jestem zmuszony zakupić tonery jeszcze jutro rano. Więc bardzo proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuje za wypowiedzi.

Pozdrawiam

Sprawdź :slight_smile:

Kupując urządzenia HP trzeba się liczyć iż samo urządzenie do najdroższych nie należy ale tusze, tonery itd są bardzo drogie.

Lepiej zainwestować w Brothera (cena urządzenia oczywiście większa) ale za to materiały eksploatacyjne są dużo tańsze co przy dłuższym użytkowaniu zwraca się.