Drukarka HP Color LaserJet MFP-M177FW brudzi wydruki

Jak w temacie. Moje urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową brudzi wydruki. Podczas wydruku głównie czarnego tekstu na kartce powstają swego rodzaju smugi. Początkowo myślałem, że to kończący się toner jest przyczyną, ale nie. Co już próbowałem:

czyszczenie drukarki przy pomocy strony czyszczącej - nic toi nie dało;

kilkukrotna zamiana wałków w pojemnikach z tonerem - także niewiele pomogła, choć przez jakiś czas było lepiej, lecz niewiele.
Co mogę jeszcze zrobić, żeby ta drukarka w końcu normalnie drukowała? Ten sprzęt jest dosyć często wykorzystywany do wydruku różnych dokumentów, więc sprawne działanie jest wręcz konieczne.
Prosiłbym o w miarę szybkie odpowiedzi i pomoc w tej sprawie, gdyż ten problem jest dość uciążliwy i irytujący.

Jeśli trzeba będzie, to mogę dołączyć zdjęcia jakichś przykładowych pobrudzonych wydruków.

Aha, zapomniałem dodać, że korzystam z zamiennych tonerów, gdyż niestety nie stać mnie na oryginalne :frowning: Mam nadzieję jednak, że to nie jest przyczyna brudzenia.

PRAWDOPODOBNIE któryś z tonerów był nieszczelny i wysypało się trochę proszku na wałki przesuwające papier. Też miałem taką sytuację z innym modelem LaserJeta. W 100% i na szybko pomogło tylko oddanie do serwisu na gruntowne czyszczenie. U mnie było o tyle łatwo że zaraz po pierwszym użyciu nowego tonera (również zamiennik) doszło do takiej sytuacji, a że serwis jest w sklepie gdzie kupowałem toner to i na swój koszt poddano sprzęt czyszczeniu a toner nowy i sprawny dostałem na wymianę.