Drukarka HP Deskjet 2050, jakie są wasze wrażenia / opinie?

Witam, przedwczoraj kupiłem w Biedronce z promocji na otwarcie, drukarkę 3 w 1, urządzenie ma drukarke, skaner i coś tam jeszcze, jednak przedwczoraj i wczoraj nie chciało mi się jej składać itp. (Lenistwo) :lol: więc dzisiaj się za to wziąłem, jednak w pudle w którym było to urządzenie, nie było kabla USB, wydaje mi się że to błąd zestawu, bo chyba w każdym sprzedawanych urządzeniu typu drukarka powinien być jakiś kabel USB, co w takim przypadku robić? dodam że na samej instrukcji podłączenia tego jest pokazane że drukarke do kompa się podłącza przez kabel USB, więc czemu go nie ma?

Poza tym, jakie są wasze opinie n.t. tego urządzenia? 8-[

Źle Ci się wydaje.

Kupić kabel

Tani sprzęt dla mało wymagających z bardzo drogimi tuszami. Drugi raz bym nie kupił chyba, że za mniej niż 100 zł :slight_smile:

Kabla USB nie ma, bo w drukarkach/urządzeniach wielofunkcyjnych rzadko kiedy jest on dodawany. Co zrobić - kupić w sklepie.

Co do opinii - już kupiłeś, więc chyba trochę za późno. Ale jeżeli chcesz to czytaj: urządzenie stare, już od jakiegoś czasu nie sprzedawane, zastąpione nowszymi modelami ze sporo tańszymi tuszami. Jeżeli drukujesz kilka(naście) stron tygodniowo, to jakoś przeżyjesz, jeżeli więcej, to osobiście bym nie kupił. Pierwsza wymiana tuszy (o XL piszę, bo normalne są całkowicie nieopłacalne) przewyższy koszty zakupu urządzenia.

Następnym razem zapytaj przed zakupem, a nie po.

Już od paru ładnych lat producenci drukarek nie dodają kabla USB w zestawie :slight_smile:

To gdzie ja teraz nabędę ten kabel USB? bo przez internet na pewno nie kupię, jak dla mnie to nie jest bezpieczne.

Dodane mniej niż minutę temu

i w którym roku tą drukarkę wyprodukowano?

W każdym sklepie komputerowym.

Tylko że to nie jest “zwykły” kabel USB, bo od strony drukarki ma wejście kwadratowe.

Powiesz w sklepie, że potrzebny ci kabel USB do drukarki, to dadzą.

W markecie elektroniczno-użytkowym też bez problemu znajdziesz.

Tak, bo kabel wyskoczy z pudełka i Cię pokąsa :wink:

Jakoś miliony osób kupują przez internet i to o wiele droższe rzeczy od popierdułki kabla za niecałe 10 zł.

Tego kabla przez Internet kupować po prostu się nie opłaca. Drożej wyjdzie wysyłka niż sam kabel.

A i owszem, ale skoro respondent ma kłopoty z zakupem przez internet bo to niebezpieczne …

Weźmy to tak: kupujesz coś przez internet, zamiast tego co chcesz otrzymujesz coś innego, lub to co chciałeś tylko w stanie uszkodzonym. a pieniędzy nie odzyskasz jak coś nie tak. często się to zdarza… poza tym nie mam karty kredytowej, choć słyszałem że na poczcie można normalnymi pieniędzmi opłacić konto paypal i przez paypala…

Po co ci przy zakupie przez Internet PayPal?

Zamawiasz przesyłką pobraniową i płacisz przy odbiorze. Tak jest najbezpieczniej. W sklepie też mogą ci wcisnąć bubel.

Idziesz do pierwszego lepszego marketu/sklepu komputerowego i kupujesz kabel do drukarki o.O

OK, już drugi raz to czytam… :roll: co do kabla to już wiem, dzięki ale teraz jakie są opinie innych osób co do tej drukarki?

poza tym w którym roku zaczęto jej produkcję? (Tak, powtarzam się… ale odpowiedzi nie dostałem jeszcze…) :expressionless:

Typowy sprzęt 3 w 1, ciężko powiedzieć coś więcej na temat urządzenia za około 200 zeta, bo cudów to z niego nie wyczarujesz. Kartki papieru zadrukujesz jakimiś literkami, może nawet na papierze fotograficznym jakieś zdjęcie się uda przyzwoicie wydrukować, skanować też można. Jeżeli dużo drukujesz to eksploatacja urządzenia pewnie okaże się droższa niż zakup nowego podobnego sprzętu. Typowe w przypadku tanich urządzeń tego typu.

Robiłem zakupy w necie nie raz i nie dwa, za kwoty większe niż taki kabelek (BTW zakup takiego kabelka na necie będzie kompletnie nieopłacalny), i ani razu nie przyszło mi coś innego, albo w stanie uszkodzonym (pomijając świadomy zakup sprzętu uszkodzonego). Raz sprzęt, który zakupiłem, uszkodził się, a był jeszcze na gwarancji, której udzielił mi sprzedawca (bo produkt nie był już objęty gwarancją producenta). Nie miałem żadnych problemów i po około 10 dniach sprzęt był u mnie z powrotem w domu naprawiony. Po prostu trzeba wiedzieć gdzie kupować, poczytać opinie o danym sklepie czy danej osobie i tyle :P.

Też nie mam karty kredytowej. Nie jest do tego potrzebna, wystarczy mieć konto w banku żeby zrobić przelew np internetowy, chociaż normalnie na poczcie też można przelew wykonać. A jeżeli można kupić przedmiot z dostawą za pobraniem to płacisz przy odbiorze.

Paypal to inna sprawa, ale do niego również karta kredytowa nie jest potrzebna, bo można “doładowywać” konto normalnym przelewem, aczkolwiek warto mieć wtedy swoje własne konto w banku.