Drukarka HP Deskjet 3520 series - czy można używać zamienników?

Witam, posiadam drukarke HP Deskjet 3520 series i mam dwa pytania:

  1. Można w jakiś sposób oszukać kontroler poziomu tuszu?

  2. Czy koniecznie muszę kupować oryginalne tusze do tej drukarki, czy mogą być to jakieś tańsze zamienniki, pytam o to ponieważ kiedyś miałem drukarke brothera, kupiłem tańsze zamienniki i w drukarce zatkały się te wężyki doprowadzające tusz.

 

 

Dlatego nie warto kupować najtańszych, ja używam od kilku lat zamienników actis i actibe jet i nigy nie było problemu z zasychaniem, zatkaniem. Niestety z tym modelem Ci nie pomogę bo go nie znam.

Jeśli masz tusze hp 650 to nie kombinuj z zamiennikami, tylko kup oryginały. To jedne z tańszych oryginalnych kartridżów jeśli chodzi o domowe modele drukarek.

HP 650 i HP 704 - stosunek ceny oryginałów tych tuszy względem innych tuszy HP naprawdę może powalić :-)

Przeglądając jedną taką stronę za tuszami dla tej drukarki HP 3520: oryginalne HP 27 - tusz czarny = ~ 91 zł i HP 28 - tusz kolorowy = ~ 97 zł. 

Zamienniki: tusz czarny od ~ 43 zł do ~ 70 zł, tusz kolorowy od ~ 51 zł do ~ 81 zł. Ewentualnie zestawy do napełniania, jak ktoś wie jak napełniać katridże: tusz czarny ~ 11 - 19 zł, tusz kolorowy ~ 16 - 23 zł.

 

Czyli za oryginały HP 27 i HP 28 trzeba wydać blisko 190 zł, ja natomiast za swoje dwa tusze hp 704 wydam coś około 70 zł, tj. ~ 2,5 razy mniej.

Wszystko się “obija” o zasobność portfela. Natomiast zamiennik jak zamiennik, nigdy nie wiadomo czy będzie wszystko z nim ok, czy może nie będzie z nim tak, jak być powinno - dlatego może lepiej tak, jak pisał @sbaaa, jeśli już zamienniki, to nie używać tych najtańszych…