Drukarka HP Deskjet F4210 nie chce współpracować z KDE Plazmą

Mam KDE Plazmę i problem z drukarką HP Deskjet F4210. Jest wykryta, ale nie chce drukować. Strona testowa z poziomu samej drukarki drukuje się. Wcześniej drukarka była podłączona do innego laptopa z Win 7 i działała, niestety nie mam już dostępu do tamtego laptopa.
Nie mam i nigdy nie miałem kolorowego kartridża.
Ktoś wie jak skłonić drukarkę do współpracy?

Próbowałem łagodnie, czule: “Drukuj kochana”. Waliłem w nią pięściami, złorzeczyłem. Też bez skutku. (to tak na poprawę humoru chętnym do pomocy ;-))

Sterowniki dla Linuxa od HP wgrane? Jaka dystrybucja?

1 polubienie

Tak, wgrane. Dystrybucja, to Mint.

Na moim Manjaro, jak laserówka od HP nie chce drukować (zdarza się jej po niektórych aktualizacjach), włażę do konsoli i wklepuję:

hp-setup -i

Odpowiadam na pytania, które pojawiają się na ekranie i cyk, leci wydruk (chociaż sama drukarka jest zainstalowana w systemie od dawna). Samo polecenie jest częścią pakietu hplip:
https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing

1 polubienie

Nie wiem jak z dystrybucja Mint, ale na mojej dystrybucji Windows 10 wystarczyło podłączyć kabel USB i zaczęło działać.

Aż z ciekawości ściagnę z torrentów i zobaczę jak sobie Dziesątka poradzi :wink:

1 polubienie

Ciekawe co Twoja dystrybucja Windows 10 zrobi jak napotka drukarkę z tego pakietu 50 modeli które Microsoft wykastrował z puli sterowników w tamtym roku ? :stuck_out_tongue:

p.s
Wielu szczęśliwców jeszcze nie wie, że jak zrobi reinstalke systemu to będzie opss i zgrzyt zębów.

Nie wiem, wezmie kredyt, zmieni prace…

Trzeba było zainstalować Gnome, w Plasmie mało co działa :wink: W Mint tym bardziej nic nie działa, jedynie bugi działają :smiley:

localhost:631
lub
127.0.0.1:631 i niech sobie spróbuje skonfigurować. Chociaż z HP i driver less często są cyrki i lepiej własnościowe zainstalować (lecz po aktualizacjach trzeba pamiętać o ponownej konfiguracji hp-plugin)