Drukarka HP DJ 959c szuka nastepczyni

Witam

z bólem serca informuję, że moja ulubiona wierna drukarka dogorywa… no i w powodzi tandety na rynku mam dylemat która (w miarę) tania drukarka byłaby godna stać się jej następczynią.

Drukuję w 60% w czerni, reszta to kolor, dawniej w proporcjach 35% - fotki, 5% - inne kolorowe. Z racji utraty “żyletkowej” precyzji drukowania ostatnio proporcje te się odwróciły. W pracy używamy Canonów i muszę przyznać że nie zamieniłbym mojej staruszki na żaden z nich pomimo że mają staż o połowę krótszy…

Tusze zamienne to ważny argument.

Jak w praktyce sprowadza się wifi w drukarkach? Mam w domu minisieć rozlokowaną na 2 kondygnacjach (jakość sygnału w niekórych pomieszczeniach jest zaledwie “dostateczna” ale musi wystarczyć…)

Proszę o propozycje konkretnych SPRAWDZONYCH modeli…

niceboy , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Pracuje, jak każde inne urządzenie na WIFI, wszystko zależy od jakości sygnału,zabezpieczeń i kompatybilności karty sieciowej urządzenia i routera.

No i musisz się określić co oczekujesz od urządzenia i jaka max cena.

Dzięki za pierwszą odpowiedź :slight_smile: Czego od urządzenia oczekuję napisałem wyżej… Oczekuję że mnie nie rozczaruje funkcjonując bardziej awaryjnie od obecnego, że będzie drukowało nie gorzej jakościowo a może nieco szybciej. Możliwość zastosowania tuszy zastepczych DOBREJ jakości. No i w opcji współpraca z routerem TP-Link Wr543G (jeśli lepsza drukarka nie ma wifi to wole tą lepszą) . Wysokośc ceny : do 500 pln max ale zgodnie z zasadą a nuż trafi się tania perełka…

To coś z Brothera np: DCP-J315W.

Google i czytasz, czy Ci odpowiada.

zapytam inaczej: jako może niepotrzebnie ale jednak sentymentalnie związany z niezawodną staruszką a więc i HP - czy obecne HP dorównują tym sprzed lat nastu (wtedy Brothery miały opinie nieszczególną) czy też nie należy łudzić się gdyż HP jak większości zależy nie na długowieczności i jakości tylko na taniości produkcji i szybkiej wymianie pogwarancyjnej sprzętu?

HP kiedyś, to nie ten co dzisiaj, zresztą jak prawie wszystko w sprzęcie. Obecnie patrzysz na koszty eksploatacji (urządzenia drukujące), jakość wykonania urządzenia i druku (choć za 500 zł nie można oczekiwać za wiele) i co o danym urządzeniu piszą inni, jest to jakiś wyznacznik jakości i niezawodności danego sprzętu.

Ja osobiście mogę polecić Brothery, bo tanie w eksploatacji, niezawodne, wystarczające do użytku domowego.