Drukarka HP - drukuje w innym kolorze niż jest plik

Witam,

mam drukarke HP DeskJet 2180. Ma wsadzony nowy czarny tusz i stary kolorowy kartridż, od roku nieużywany. Pliki .doc, .txt itp. drukuje poprawnie. Problem jest z drukowaniem z pdf. Drukuje na niebiesko i to w dodatku niewyraźnie. Używam AdobeAcrobat 8.0.2; zainstalowanie FoxitReader i zmiana koloru na czarny (i białe tło) nie dało żadnych rezultatów. Co dziwne - gdy się tekst z pdf’a skopiuje jako obraz do Worda i ustawi drukowanie w odcieniach szarości to też jest na niebiesko i nieraźnie. Pomysły się skończyły… Ma ktoś może jakiś pomysł co jej dolega?

Ustaw na papier fotograficzny,przypuszczam,że to pomoże

niestety:( na wszystkich możliwych typach papieru fotograficznego nie działa; jest niebiesko i jeszcze bardziej niewyraźnie (o ile cokolwiek widać)

I tu jest przyczyna. Zaschnięte dysze. Pomóc jedynie może udrożnienie dysz lub wymiana kartridża na nowy.

Dziwne mi się to wydaje, no ale ja się nie znam. Jak się udrażnia dysze? :slight_smile:

We właściwościach drukarki powinna być opcja Koserwacja - dokładne czyszczenie dysz lub coś podobnego. Jeżeli to nie pomoże, to tylko wymiana na nowy. Za długo nieużywany.