Drukarka hp f2280 nie drukuje

Od około miesiąca mam problem z drukarką HP 2280. 2 diody na drukarce sygnalizują brak tuszu, a w rzeczywistości kartidże nie są puste. Pożyczyłem kabel hp bez poprawy. Przeinstalowałem sterowniki pod win 7/wyczyściłem rejestr. Po wielu próbach 2 tygodnie temu w końcu zresetowałem karidźe stosując sposób zaklejenia prawego i lewego styku. Ta czynność wymaga wydrukowania strony testowej której nie chciało mi wydrukować, a dopiero po wyczyszczeniu styków w drukarce/na kartridżach zamiast wodą spirytusem i kilku kolejnych prób zaczęło drukować. Byłem szczęśliwy, ale zamiast strony testowej zaczęło drukować wyśrodkowaną kolorową gruszkę. Nie wiedziałem co ma gruszka do strony testowej, ale zaczęło normalnie drukować, diody przestały migać i poszło bez problemu 12 stron do wydruku. Dziś włączam drukarkę i znowu to samo - diody migają, próbuje resetować kartridże i nic się nie dzieje.

Gdy próbuje wydrukować stronę testowa w menadżerze drukarki wyświetla się ilość stron 3/1, co jest dla m nie dziwne. Anulowanie zadania z poziomu menadżera nie daje rezultatów, a pomaga jedynie wyłączenie drukarki. Korzystam już 3 raz z zamienników firmy tb i do tej pory nie było problemów.

Przeglądam internet w poszukiwaniu informacji i problem nie tylko u mnie występuje. Miesiąc temu sam rozwiązałem problem,ale teraz nie amm już po prostu cierpliwości i proszę was o dodatkowe wsparcie :slight_smile:

Edit 3:

Jakimś cudem zaczął drukować czarny tusz bez włożonego kolorowego kartidża, chociaż wcześniej też próbowałem. Drukując stronę testową najpierw drukuje obrazek 2 gruszek, piszczy drukarka, woła papier i drukuje stronę testową, a w menadżeże było tylko zadanie drukowania strony testowej ■■■ …

Swirnięta ta twoja drukarka :stuck_out_tongue: . a tak serio to na pierwsy rzut oka wygląda to na bląd w oprogramowaniu drukarki, ALE próbowałes może na innym komputerze ? jesli nie to wydaje mi się że powinienes sprobować