Drukarka HP LJ 110 a WIN7 64 bit

Witam

Mam “mały” problem.

Zmiana kompa na super maszynę serii Z420 HP. System win 7 64 bit.

Drukarka HP LJ 1100 - tylko port równoległy.

I problem.

Zamontowałem port na pci i port lpt jest.

Jednak jak się okazuje nie ma do tej drukarki sterowników.

Może ktoś na F. miał juz ten problem i go rozwiązał. =D>

Pozdrawiam

Win 7 (64bit) posiada wbudowane sterowniki do LJ 1100 - więc problemem raczej kontroler uniemożliwiający systemowi rozpoznanie drukarki.

drukarka hp1100 ??

są sterowniki, poszukaj “HP universal print driver”.

instalowałem na windows 7 z drukarką hp1100 podłączoną przez lpt1.

działa bez problemu.

Ok postaram sie tak zrobić

Co rozpoznania drukarki - w menadżerze urządzeń istnieje port równoległy LTP1. Fakt po podłączeniu drukarki nie widział jej. Podłączyłem ją poprzez dodanie drukarki na określony port, ponieważ w spisie drukarek nie było takiej zrobiłem z update i wgrały się wszystkie drukarki a tej nie było. Jak poczytałem troszkę to nie zrobiono sterowników pod wer. 64 bit.

Szukałem tradycyjnej HP laserjet ale jej także nie było.

Drukarka drukuje jedną linię znaków, a i tak trzeba ją “popchnać” przez przycisk.

Może faktycznie coś ze sterownikiem, aczkolwiek nie wskazuje błędów.

Może ktoś coś jeszcze podpowie :smiley:

Możesz też postarać się podać co to za kontroler LPT dołożyłeś do tej stacji roboczej.

Witam

Kontroler PCI Gembirde

A tak konkretniej …

PCI Parallel Port ADD-On LPT1 Gembird.

Win 7 zainstalował sterowniki bez problemu

i działa ?

u mnie karta PCI z portem LPT nie działała.

na jednym z komputerów musiałem użyć dedykowanej karty Fujitsu (bo komp to Fujitsu).

Karta działa - przynajmniej tak się wydaje -w menadżerze urządzeń jest OK, na drukarkę wychodzą jakieś info.

W poniedziałek może pożyczę od kogoś inną drukarkę na LPT i zobaczę czy ta inna działa. Oczywiście poszukam takiej która ma sterownik pod win7 64 bit.

Dam znać.

Dodane 12.11.2012 (Pn) 22:57

Drukarka po podłączeniu do innego kompa (winxp, port LPT1) działa, drukarkę udostępnię sieciowo i nie będę się męczył.

Dziękuję

Pozdrawiam

Taki sam problem - Win 7 i HP LaserJet 1100 - brak sterowników w systemie, brak na stronie HP dedykowanych do HP LJ1100.

Pomogło zainstalowanie “HP universal print driver” pod Win 7 64-bit - http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=4157320&swLangOid=30&swEnvOid=4063  . Drukarkę mam podłączoną do routera DGT do portu USB po przez USB Conwerter - (USB to parallel cable) firmy Unitek. Dodałem ją jako drukarkę sieciową po adresie

http://192.168.1.1:631/printers/nazwa_drukarki - i o dziwo działa :)))

 

Pozdrawiam