Drukarka HP LJ P1102 - sterowniki nie instalują się - kod 28

Witam!

Jak wspomniałem w tytule jestem posiadaczem drukarki HP Laser Jet P1102 i nie mogę zainstalować do niej sterowników. Generalnie próbowałem wykorzystać podpowiedzi z internetu niestety nic to nie dało. Zaczęło się od problemu z drukowaniem, stwierdziłem, że jak zwykle wystarczy odinstalować i zainstalować ponownie. Niestety w Menadżerze urządzeń stale jest w kategorii inne urządzenia. Żeby sprawdzić czy drukarka jest sprawna, pożyczyłem inny komputer i o dziwo wszystko przebiegło bez większych problemów. Przebrnąłem więc przez google w poszukiwaniu rozwiązania i niestety żadne nie zadziałało. Pokusiłem się nawet o odinstalowanie ostatnich aktualizacji, niestety nic to nie pomogło. Stale jest “Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28) Nie został wybrany sterownik dla zestawu lub elementu informacji o urządzeniu.” Windows Update go nie znajduje, a jak wezmę z listy to nie pasuje. Po podłączeniu drukarki jeżeli nie ma sterowników włącza się tryb smart installer, ale niestety sterowniki się z niego nie instalują, sterowniki ściągnięte ze strony HP też nie wykrywają drukarki. Narzędzie “Print and Scan Doctor” też jej nie wykrywa. Resztę rozwiązań z różnych forów typu zmień kabel i daj do innego portu tej nie dają pożądanego rezultatu.

BTW system Windows 7 Pro z MSDNA

Odinstaluj wszystkie sterowniki w trybie awaryjnym, zrestartuj komputer, wyczyść rejestr jakimś programem (ccleaner itp.)

Pobierz i zainstaluj sterowniki ze strony HP:

sterowniki hp-laserjet-pro-p1102

@Robin-Otzi Zrobiłem jak pisałeś, wywaliłem wszystko z program files, z rejestru sam ręcznie wyciąłem wszystkie wpisy HP dodatkowo wyczyściłem Easy Cleanerem. Całość zrobiłem w trybie awaryjnym. Niestety w dalszym ciągu jest to samo, kończy się niepowodzeniem cała instalacja i tyle.

 

Da się jakoś wyciągnąć pliki .inf i ręcznie dołożyć sterowniki bez instalacji oprogramowania?

A inne urządzenia USB pracują poprawnie, bo może tu problem?

 

Zobacz, czy masz włączone usługi na automatyczny: Bufor wydruku i Zdalne wywoływanie procedur RPC

 

Dodatkowo w folderze drukarek ma być pusto, czyli odinstaluj wszystkie drukarki i dopiero ponowna instalacja.

Sprawdź menadżer urządzeń i odinstaluj wpisy dotyczące drukarki.

 

I nie raz trzeba zrobić tak:

Drukarka odłączona od kompa, uruchamiasz program instalacyjny i dopiero jak instalator zażąda, to podłącz drukarkę.

 

I najważniejsze pytanie: czy jak podłączysz drukarkę system wykrywa nowe urządzenie?

 

Edit:

I nawet jak się zainstaluje z kodem 28, spróbuj narzędzia HP do aktualizacji oprogramowania - masz w podanym linku.

 

 

Ad1 Nie wszystko działa poprawnie, drukarka jak pisałem wcześniej na pożyczonym komputerze działa dobrze

Ad2 Usługi włączone

Ad3 przed każdą instalacją usuwałem stamtąd wszystko, aczkolwiek kiedyś był tam jeszcze fax, to było przed aktualizacją, ofc nie mam faksu i nigdy nie miałem

Ad4 Tak robiłem, czyli zgodnie z instrukcją, chyba że próbowałem skorzystać ze SmartInstaler-a drukarki (montuje wirtualny napęd cd) wtedy drukarka siłą rzeczy musi być włączona. Niestety jedna i druga metoda na koniec zgłasza błąd instalacji. Jak próbuję ręcznie z systemu dodać sterownik to zgłasza że nie pasuje. Windows Update nie znajduje automatycznie sterowników.

Ad5 Tak wykrywa ale potem informuje o niepowodzeniu instalacji

Ad6 Próbowałem tego narzędzia  niestety po uruchomieniu informuje mnie że nie ma zainstalowanej drukarki

 

Błąd jest na tyle egzotyczny że rozwiązania z internetu nie działają. Niestety nie mogę sobie pozwolić na reinstalację systemu tylko po to by uruchomić drukarkę.

No to rzadki problem…  może jakieś przywracanie systemu sprzed problemu + dopiero ewentualna reinstalacja drukarki.

 

Jakimś wyjściem jest drugi system na drugiej partycji + drukarka.

 

Edit:

Spróbuj sterownika uniwersalnego na początek wersję PCL5, a później PVL6 dla W7 64 bitowego.

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=503519&swLangOid=30&swEnvOid=4063

 

Można również napisać do pomocy HP, może mają rozwiązanie?

Właśnie próbowałem sterowników Uniwersalnych i też nic, następnie sterowniki z płyty do drukarki i dalej nic, zauważyłem że czasem drukarka jest jako nieznane urządzenie a czasem jako HP…

Instalacja ręczna sterownika PCL i wybranie portu USB skutkuje tym że niby zainstalowano poprawnie ale jednak strony testowej nie wydrukuje

Na laptopie na którym sprawdzałem również jest Win7 Pro więc nawet edycje były zgodne.

Zrobiłem też aktualizację sterowników komputera jakimś SlimDriver-em ale nie pomogło.

 

Nie mam pomysłu co dalej z tym zrobić… :confused:

h2.PNG

hp1.PNG

hp3.PNG

A spróbuj tak:

Na pewno jak zainstalowałeś ster uniwersalny masz wpis drukarki w menadżerze.

 

Rozpakuj ster drukarki do katalogu na dysku systemowym i z pozycji menadżera, PPM i aktualizuj ster i podaj lokalizację ze sterem na dysku.

 

Edit:

Do rozpakowania użyj ster z płyty CD lub dedykowany do tego modelu.

Generalnie sprawa wygląda tak, musi się zainstalować wirtualny port USB i wtedy może uda mi się ręcznie wsadzić starownik

Wszystko masz napisane, więcej przynajmniej ja pomysłów nie mam.

Co do rozpakowania sterowników, niestety nie ma tam inf-a który by pasował, a to co jest rozpoznawane jako Nieznane urządzenie to jest HP P1100 EWS USB, wiem to po adresach portu i ID(z drugiego komputera podpatrzyłem). Co do sterowników z płyty oczywiście próbowałem ale efekt jest taki sam.

Spróbuję pokombinować z sterownikiem chipset-u. Jak już całkiem nie będę miał pomysłu to napiszę do supportu.

Ja z podobnym problemem gadałem ze specami z MS i HP i nic nie pomogli!

Pozostała czysta instalacja systemu i wszystko zadziałało ja trzeba!

Czasem utrwalą się jakieś błędne ustawienia i nic z tym nie zrobisz…