Drukarka HP P1102 nie komunikuje się poprawnie z jednym z komputerów

Witam.

Hej,

A możesz na screenach pokazać wszystkie zakładki z Właściwości drukarki (Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki, a następnie prawym przyciskiem na drukarkę i z menu kontekstowego Właściwości drukarki).

Pozdrawiam,

WIN+R

EVENTVWR.exe

Pisze tu coś w tej “materii” ?

Hej,

Jak dla mnie błędnie przypisany został port komunikacyjny jako LPT. Podejrzewam, że drukarka podłączona jest poprzez interfejs USB, a nie LPT, tak?

Pozdrawiam,

Tak podłączona jest przez USB. Który port będzie poprawny?

 

Wybrałem port USB002 opisany jako wirtualny port dla drukarki. Wydrukował zdjęcie wysłane do druku 3 dni temu a na nowe polecenia reaguje komunikatem Błąd-drukowanie.

Taki komunikat otrzymuje przy próbie automatycznej naprawy drukarki:

11.thumb.png.e3f90c76e4f270993c250b7c304

 

Hej,

  • Możesz na screenie pokazać wszystkie porty, które dostępne są w zakładce o tej samej nazwie?
  • Próbowałeś dodać nowy port?
  • Jak kwestia portów wygląda na innym komputerze, do którego podłączana jest też drukarka?

Pozdrawiam,

  • Możesz na screenie pokazać wszystkie porty, które dostępne są w zakładce o tej samej nazwie?

Hej,

Zatem usunąłbym utworzony port USB, odinstalował drukarkę i po restarcie zainstalował sterowniki jeszcze raz. Sterowniki znajdziesz na płytce CD dołączonej do drukarki bądź na stronie HP: http://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/HP-LaserJet-P1100-Printer-series/4110394/model/4110303

Pozdrawiam,

Bez zmian. Dalej nie mogę drukować plików pdf a na zdjęcia czekam minutę.

Hej,

  • A drukarkę podłączasz tym samym kablem co w przypadku pozostałych komputerów?
  • Próbowałeś zmienić port USB, do którego podłączasz drukarkę?

Pozdrawiam,

Ten sam kabel, sprawdziłem wszystkie porty w komputerze.

Hej,

Ten błąd to Blue Screen Of Death?

Pozdrawiam,

Nie to “zwykły”  błąd w postaci komunikatu

Hej,

  • Instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?
  • Wszystkie poprawki i najnowszy SP dla systemu zainstalowany?

Pozdrawiam,

Tak, wszystko jest najnowsze. Pogrzebałem jeszcze z buforem i udało się wydrukować pliki typu doc. Pozostał tylko problem z plikami pdf,

Hej,

A jakiego programu używasz do drukowania pdf’ów? Sprawdzałeś tylko w jednym, czy w kilku różnych programach?

Pozdrawiam,

Korzystam z Sumatry ale sprawdziłem też inne. Bez powodzenia.

Hej,

Taki PDF w ogóle się nie drukuje? A wisi w buforze wydruku? Próbowałeś wysłać go do drukarki jako obraz - zobaczy, czy jest taka możliwość w ustawieniach drukowania z poziomu programu.

We właściwościach drukarki, w zakładce Zaawansowane jest przycisk Procesor wydruku. Możesz pokazać na screenie, jakie są tam ustawienia?

Pozdrawiam,

Wisi w buforze i nic się nie dzieje. Nie potrafi przesłać całego pliku drukowania.

1.thumb.png.ad85999baf2a52fd0228a1bb5afa