Drukarka HP PSC 1215 - sterownik

Cześć,
Mam problem z drukarką. Mam taką samą w domu jak i w mieszkaniu, o ile w domu instalowałem ją przez menedżer urządzeń, o tyle przy dzisiaj kupionej drukarce to nie działa.

Co próbowałem:

  1. Automatyczna instalacja po podpięciu do komputera
    1.1 Podstawowe urządzenie systemowe- Nie można odnaleźć sterownika.
    1.2 HP psc 1200 Gotowe do użycia.
    1.3 Hewlett- Packardpsc 1200 series- Nie można odnaleźć sterownika.
  2. Oprogramowanie ze strony HP. Dla mojego systemu Windows7( pobierałem oprogramowanie dla XP ale nie da się go zainstalować na 7). Dla mojego systemu zalecana jest instalacja przez system(o tym niżej). 2 opcja to pobranie ,Narzędzie Print and Scan Doctor do systemu Windows" wszystko idzie poprawnie, znajduje drukarkę i wyświetla: Pełne oprogramowanie produktu nie jest zainstalowane na tym komputerze. Klikam instalację i wyświetla: Jest już uruchomiona inna instancja tej aplikacji( W menedżerze urządzeń wszystko wyłączam wcześniej). Próbowałem restart komputera itd. - to samo.
  3. Instalacja przez menedżer urządzeń:
    3.1 Automatycznie- system Windows nie może odnaleźć sterownika.
    3.2 Ręcznie- pokaż wszystkie urządzenia i znajduję- Hp psc 1200( ten moment zadziałał na moim komputerze w domu) : System windows znalazł oprogramowanie ale napotkał problem podczas próby instalacji. Hp psc 1200- Nie można uruchomić tego urządzenia- Kod 10.
  4. Próbowałem również z różnych plików sterowniku z internetu, ale albo błąd, że nie ten system, albo błąd podczas instalacji…
    Może ktoś miał podobny problem?
    Dodatkowe informacje:
    System: Windows 7 64bit,
    Drukarka: Hp psc 1215,
    Jest dźwięk podczas podłączania drukarki( dźwięk standardowy przy podpięciu) i asystent HP widzi drukarkę. Po tych krokach jest ona w panelu: urządzenia i drukarki ale z żółtym wykrzyknikiem. Da się zrobić skan ale nie da się jej wybrać przy drukowaniu.

jeśli masz “stare” sterowniki, to skorzystaj z opcji wyłączenia wymuszania podpisów dla sterowników, ja skorzystałem, i uruchomiłem skaner, choć aktualnie nie posiadał wsparcia dla windows 10.
W przypadku starszych drukarek HP, to MS jest dostawcą sterowników, zobacz czy masz wszystko

  • w menedżerze urządzeń poswietl drukarkę
  • wybierz aktualizuj oprogramowanie sterownika
  • wybierz przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu…
  • pozwól mi wybrać z listy sterowników…
  • wybierz odpowiednią drukarke,
  • możesz odznaczyć pokaz zgodny sprzęt

gdyby się to nie udało zaznacz i odinstaluj a następnie powtórnie zainstaluj

Dziękuję za odpowiedź.
Niestety nie mam starych sterowników, a było to kilka lat temu i nie pamiętam skąd je brałem( choć wydaje mi się, że instalowałem przez menedżer urządzeń i było ok).

Co do 2 sposobu: to próbuję i znajduję: hp psc 1200( taki mam na ,starym komputerze" zainstalowany i czytałem na internecie, że do 1215 powinno się instalować sterownik hp psc 1200).
I wybieram ale dostaję błąd: System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika, dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go. Nie można uruchomić tego urządzenia ( Kod 10).

Co dziwne mój menedżer urządzeń wygląda tak:
Nie wiem czy drukarka powinna być w urządzeniach do obrazowania czy nie w innej kategorii.

urządzenia do obrazowania to m.in. skanery, ale nie drukarki.

w menedżerze masz znaczek uwaga przy podstawowych urządzeniach systemowych, wiesz czego on dotyczy?

A byłeś tutaj https://support.hp.com/pl-pl/product/hp-psc-1200-all-in-one-printer-series/90763/model/412188
A ten próbowłeś http://download.komputerswiat.pl/sterowniki-i-poprawki/drukarki/hp/psc/hp-psc-1215-all-in-one-printer-sterownik
A tutaj masz rozwiązanie
https://forum.dobreprogramy.pl/t/windows-7-i-instalacja-drukarki-hp-psc-1215-al-in-one/292752/15

Na stronie Hp nie znalazłem rozwiązania,
Próbowałem ten sterownik i jest komunikat instalacja zakończona, ale nic się nie zmienia- te same błędy.
Zaraz spróbuję ostatnie rozwiązanie :slight_smile: Oby i u mnie się udało.

EDYCJA: Niestety się nie udało ze sterownikiem do HP PSC 1300.


Poodbnie jak w przypadku innych sterowników( opisywane w 1 poście) wyświetla się komunikat o braku podłączenia drukarki. Więc tak jakby system nie widział drukarki( mimo, że skanowanie działa), jeśli zaznaczę checkbox, żadna aktualizacja po restarcie się nie pojawia( po odświeżeniu Windows update)- prawdopodobnie dlatego, że instalacja nie jest dokończona bez podłączenia drukarki.

Znaczek z tego co znalazłem na internecie dotyczy: JMicron Card Reader driver

Przed laty kiedy w7 był zupełnie nowym systemem, nie mogło do mnie dojść, że hp nie ma dla drukarki sterowników, że instalacja zalecana jest przez system./miałem ten sam problem przed laty/

Wprost nie potrafie powiedzieć co mialbys zrobić, ale ja bym odinstalował wszystkie te drukarki co masz wyświetlone w menedżerze, do zera, uruchomił system, wlaczył drukarke, o ile sterowniki są w systemie to powinna się ona sama zainstalować.

Gdy drukarka się nie zainstalowała zrob windows update.