Windows 7 i instalacja drukarki HP PSC 1215 All-in-One

Witajcie mam taki problem mam windows 7 64 Bit i drukarkę HP psc 1215 . Problem jest taki że do drukarki niema sterowników pod 7 a te z xp w trybie zgodności nie chcą działąać czy wie ktoś jak zrobić aby drukarka działała i dało się drukować ?? . Niżej zamieszczam screeny jak to wygląda .

d83470da39d3fa05m.jpg

0140861523a779d7m.jpg

1ce266f3a787385bm.jpg

Prosze o pomoc ponieważ muszę wydrukować ważne rzeczy

Mam drukarkę z tej samej rodziny: HP PSC 1110 (ciut starszy model :smiley: ). Jedynym ratunkiem dla mnie było zainstalowanie maszyny wirtualnej (wybrałem Sun xVM Virtual Box) i postawienie na niej XP-ka; dopiero spod XP-ka na maszynie wirtualnej mogłem cokolwiek wydrukować :o . Może to trochę żmudne :expressionless: , ale lepszego rozwiązania nie znalazłem =D> . Skaner powinien działać pod W7 bez problemu.

Może i rozwiązanie to jest ale mi ono nie pasuje . Nie chce za każdym razem włanczać XP żeby kartkę wydrukować . Nie da się jakoś sterowników załadować ?

Szukałem długo i namiętnie :lol: ale lepszego rozwiązania nie znalazłem. Sterowników na Vistę, a tym bardziej do W7 nie uświadczysz. Jeśli masz odpowiednio nowy procesor (np. Core 2 Quad) to możesz zainstalować sterowniki w trybie XP-mode. Wtedy problemu nie ma.

Spróbuj sterowników dla visty:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … t=412187

Powinny działać.

Nie istnieją :frowning:

Właśnie kurcze nie istnieją . A Joke_r powiedz mi długo się z chodzi z uruchomieniem maszyny wirtualnej aby dało się coś wydrukować ?? Mój procek to AMD Phenom X4 955 Be 4x 3,2 ghz . Co masz na myśli mówiąc XP mode na screnie widać że prubowałem odpalić w trybie XP Sp2 ale nie pomagało chyba że mówimy o czym innym .

Twój procesor obsługuje wirtualizację, wszystko jest opisane na stronie AMD, dodatkowo koniecznie odwiedź tą stronę:

http://www.microsoft.com/windows/virtua … nload.aspx

Dokładnie się ze wszystkim zapoznaj i powinno być po problemie.

Bardzo podoba mi sie metoda którą opisałeś wislakKR lecz gdy klikam windows update po 30 sek wyrzuca mi "System windows nie może pobrać listy urządzen z rozszerzenia windows Update . Spróbuj ponownie później . " a normalne aktualizacje mi sie pobierają . I niezabardzo rozumiem o co chodzi z tymi portami jaki mam wybrać port skoro drukarka jest podłaczona pod USB a one nie są opisane ??

Wszystko fajnie, tylko ja nie mam przycisku “Windows Update” na oknie wyboru drukarki, mam wersję W7 7100 RC 64-bit

Pozostaje jeszcze jedno wyjście: kontakt z działem wsparcia HP (email lub czat) opisanie problemu wraz z informacją, że sterowniki są na serwerach M$. Może podeślą.

Pozdrawiam

Raczej chodziło o systemowe windows update:

Panel sterowania (control panel)/windows update i tam sprawdzasz aktualizacje.

Wybranie “Windows Update” z Panelu Sterowania nic nie zmienia.

Chodziło mi o przycisk “Windows Update” z tego ekranu:

Instalujesz drivery dla Win7 od HP PSC 1300 (ze strony HP, zajmują 300mb+). Później po restarcie wyszukujesz w windows update nowych aktualizacji. Znajdzie Ci drivery dla serii PSC 1200, które pobierasz i instalujesz. Same sterowniki do PSC 1300 są potrzebne tylko po to, żeby update znalazł stery do 1200. Bez takiego manewru ich nie znajdzie. Ja na wszelki wypadek zostawiam drivery do 1300 po całej operacji, choć są niepotrzebne. Logika całej operacji jest wątpliwa, więc bardzo możliwe, że po usunięciu driverów od 1300, te od 1200 też przestaną działać…
U mnie trick działa na Win7 Ultimate x64. Mam HP PSC 1215.
Pozdr.

Rozwiązanie jest tylko połowiczne, bowiem w WIn 7 można drukować, ale nie ma możliwości skanowania i kserowania.

Nie ma możliwości skanowania z poziomu komputera i zapisania skanu do pliku. Natomiast kserowanie robi się z panelu drukarki. A co do wsparcia technicznego HP. To kpina, a nie wsparcie. Na swojej stronie ze sterownikami, zamiast sterownika umieścili komunikat, że należy użyć sterownika wbudowanego w system. I kółko się zamyka. HP olewa użytkownika.

Sprawdź jak strona wyglądała klika lat temu w web.archive.org - może pliki zip/exe zapisały się bez uszkodzeń, chociaż podpisane cyfrowo mogły wygasnąć i działać jak „psu buda”.