Drukarka HP PSC 1410 - Nie działa pod Win7 64bit

Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym HP PSC 1410.

Komputer jest nowy, Windows 7 64-bit, Płyta Gigabyte GA-P55-UD3.

Stary HP DeskJet 970Cxi zainstalował się automatycznie.

Problem zaczyna się przy próbie instalacji sterowników do PSC 1410.

Sterowniki pod Win7 64-bit ściągnięte prosto ze strony HP. Instalacja przebiega prawidłowo do momentu gdy pojawia się okienko z prośbą o podłączenie drukarki. Wpinam kabelek do USB. I zaczynają się schody. Instalowana aplikacja zauważa fakt podpięcia urządzenia i pojawia się pasek postępu i za nim “0/7”, w międzyczasie w tray’u pojawia się ikonka instalowania sterownika urządzenia i po chwili wyskakuje dymek “Nie można było zainstalować urządzenia”. Potem instalowane sterowniki jeszcze przez okołom 10 minut próbują coś zrobić i potem wyskakuje błąd. Naciskam spróbuj ponownie, zaptaszkowuję okienko “Nie mogę podpiąć teraz urządzenia” i naciskam “Dalej”. Instalacja przebiega prawidłowo do końca.

Na pulpicie pojawia się ikonka HP “Dodaj kolejne urządzenie” naciskam na to i powtarza się historia z instalacji, tzn. znowu niepowodzenie.

W menadżerze urządzeń drukarka jest widziana jako “PSC 1410” z żółtym wykrzyknikiem, kod błędu bodajże 28 “Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane”.

Próbowałem już wymienić kabel z drukarki, restartowałem drukarkę, próbowałem odinstalować sterowniki z HP, po ponownej instalacji to samo.

Próbowałem jeszcze takie coś: Odinstalowanie wszystkiego z HP, wywalenie drukarki z menadżera urządzeń i wywalenie z rejestru z HKLM i HKLU z folderów “Software” folderu “Hewlett Packard”. Potem podpiąłem drukarkę do tylnego USB, oczywiście znowu niepowodzenie instalacji sterownika. Wszedłem w “Drukarki i urządzenia” i w właściwościach tej drukarki (z wykrzyknikiem) dałem “aktualizuj sterownik”. Wszedłem w listę sterowników drukarek i w folderze HP na samym dole listy znalazłem sterownik “HP PSC 1400 Series”. Wybrałem go, pojawił się komunikat że system Windows nie może rozpoznać czy ten sterownik jest zgodny z urządzeniem i instalacja go jest niebezpieczna. Nacisnąłem “Tak”, rozpoczęła się instalacji i po chwili została przerwana przez błąd "Nie można zainstalować tego sterownika ponieważ nie jest on podpisany cyfrowo’. Dodam jeszcze że na tej planszy wyboru drukarek po zaznaczeniu sterownika “HP PSC 1400 Series” pisało na dole że “Ten sterownik jest podpisany cyfrowo”.

Ma ktoś jakiś pomysł jak zainstalować tą drukarkę?

Dodam jeszcze że jakieś 30 minut przed instalacją drukarka ta działała poprawnie na starym komputerze.

Antywirus i firewall (FortinetClient Free) na czas instalacji był wyłączony.

Spróbuj zainstalować sterowniki z “Microsoft’u”. Odinstaluj wszystkie sterowniki. Podłącz drukarkę do komputera. System powinien sam zacząć szukać sterownika w sieci i ściągnie i zainstaluje sterownik znajdujący się na serwerze “Misrosoft’u”. Przy HP PSC 1110 dało radę, więc z nowszym modelem nie powinno być problemu. Jedyny minus to brak narzędzi HP do kalibracji i zaawansowanych ustawień drukarki.

Przecież pisałem że próbowałem tak robić.

Dodam jeszcze że wszystko instaluję jako administrator.