Drukarka i jej zacięcia papieru

Witajcie. Okazyjnie udało mi się kupić fajną drukarkę - Samsung CLX-3305. Ma jedynie jeden mankament. Przy próbie wydruku pobiera około 2-3 cm papieru i wyrzuca błąd o zacięciu papieru. I tak za każdym razem. Nigdy kartka nie przesunie się dalej niż te 2-3cm.

 

Z tyłu za klapką są dwa czujniki - obstawiam, że czujnik tacki, który informuje o braku papieru i czujnik pobierania i “drogi” kartki. Gdy nie drukuje czujnik “drogi” kartki jest “przecięty” przez plastik - zapewne jest tam jakaś wiązka. Gdy kartka zostanie wciągnięta, rygielek odpycha stamtąd plastik - zapewne informacja dla drukarki, ze drukuje. Co ciekawe, gdy już jest błąd o zacięciu papieru - gdy zasłonie wiązkę np. papierkiem to drukarka próbuje pobrać kolejne kartki. Oczywiście bez rezultatu.

 

Co mnie interesuje kartka nie gniecie się, jest dosłownie tylko “podana” przez rolkę pobierająca papier - czy ma ona inne zadanie tj. “pchanie” papieru dalej, czy jedynie podaje jedną kartkę z podajnika i resztą zajmują się inne rolki? Sprawa po otwarciu tylnej pokrywy i przyjrzeniu się położeniu wciągniętej kartki jest następująca: wygląda to tak, jakby rolka pobierająca papier z tacki go podała, jednak dalej nic nie nie chciało wciągnąć do środka.

 

Próbowałem wyczyszczania tej rolki - tyle ile mogłem od spodu - nic to nie dało. Próbowałem także wsadzić “zawilgocona” kartkę z pomysłem, że może wtedy ja łatwiej pobierze - efekt jest ten sam.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomysły. Wtedy zabiorę się za rozebranie urządzenia. Błaha sprawa, a sama drukarka wygląda na prawdę świetnie i zdaje się to być błahy problem.

Cześć, czy poradziłeś sobie jakoś z tym problemem ? Mam identyczną sytuację a nie chcę się pozbywać tego sprzętu bo jest bardzo fajny.