Drukarka i skaner a może urządzenie wielofunkcyjne?

(janusz_pro) #1

Witam

Poszukuję w miarę dobrej drukarki która będzie używana raz na czas i tutaj nie wiem czy wybrać laserową czy atramentową w dodatku przydałby się skaner i wtedy pozostaje jedynie urządzenie wielofunkcyjne a tam raczej tylko atrament wchodzi w grę.

No i żeby w utrzymaniu było w miarę tanie.

Zakres cenowy 400-500zł

(Acorus) #2

Po co taka droga.Kup atramentową jak ma być używana od czasu do czasu.Polecam Canon MG 2450 (drukarka,skaner,koppiarka).

(Krzysztof Nowak) #3

Z atramentowa jest ten problem że tusze zasychaja. Z drukarek najlepiej szukać Brothera lub Epsona

Laserowa monochromatyczna Brother DCP-L2500D

Atramentowa kolorowa Brother Ink Benefit DCP-J105 - tanie zamienniki.

(Acorus) #4

Zamienniki tanie a drukarka droga.

(czarnylas) #5

Ja zaproponuję taką

(pikaczu) #6

ja polecam

Dlaczego?
I z innej beczki - znasz inne sklepy niż x-kom?

(Krzysztof Nowak) #8

Każdy ma zaufanie do jakiegoś sklepu, jest masa innych sklepów od morele, emag, vobis, sferis itp

To “Dlaczego?” odnosiło się do tego, dlaczego akurat drukarki tych producentów polecasz.

(Krzysztof Nowak) #10

Aaa pytasz o producenta. Zawsze brałem HP po roku dwóch drukarka była do wyrzucenia nie wiem może nie mam szczęścia. Kupilem na studiach z dziewczyną Brother teraz leci 5 rok dalej służy zamienniki taniej jak barszcz, tylko polecam wypróbować różne. Raz dostalem felerne

Epsony maja znajomi tez bardzo chwalą.

Może takie uprzedzenie ale ja więcej HP nie kupie

(januszek) #11

Jeśli do użytku sporadycznego to polecam monochromatyczną drukarkę laserową. Nie masz wtedy problemu z zasychającym tuszem. Jeśli potrzebujesz skaner - to możesz użyć w tym celu smartfona. Jakość kopii nie będzie gorsza niż to co oferują tanie urządzenia wielofunkcyjne.

Zawsze można poleasingowe urządzenie wielofunkcyjne z laserem - spokojnie w budżecie się zmieścisz, a w takiej kwocie dostaniesz rozwiązanie, które powinno być tańsze w eksploatacji.

(pocolog) #13

Również polecam urządzenia wielofunkcyjne Brother. Na tej której teraz używam licznik stron przekroczył już 50 000 i do tej pory wymieniłem jedną zębatkę podajnika papieru i tylko uzupełniam toner który w zamienniku kosztuje grosze.

(magdaizba4) #14

Ja mam dwa oddzielne urządzenia, dobrze pracują, bezawaryjnie, a drukarka od nowej chodzi na zamiennikach.