Drukarka igłowa dlaczego lepsza od laserowej?

Mam pytanie. Które bardo mnie intryguje.

Dlaczego drukarka igłowa nie wyparła w banka czy w innych instytuciach które napewno stać na najnowsza drukarki laserowe, super szybkie, super ciche, a mimo to korzystają ze starych igłówek.

Czy ktos wie coś na ten temat?

Wtedy byś nie mógł zadać tego pytania,a tak kolejny ciekawy temat na forum.

Igłówki mogą drukować kilka kopi naraz.

Mają niższe koszty eksploatacji.

A jak coś się sprawdza to jaki sens wydawać pieniądze,do drukowania papierów wystarczą.

chyba korzystasz z PKO BP. Przejdź się po innych bankach.

To jest wszędzie (kozystam z BS), poza tym

nie do końca, nawet gdyby to banku nie stać?

Przestań. Nauczyciel zdał nam takie pytanie, nie jest to praca domowa, nie jest to na ocene (dziwne jak by było) Poprostu jest coś (tylko co) co sprawia ze igłówki jeszcze przez długi czas nie zastąpią laserowych.

A laserówka zrobi to pojedyńczo ale 5x szybciej i ciszej.

no ostatnio były igłowki ale ostatnio tak po 2 miesięcznych przerwach w chodzeniu po bankach załważyłem że sa już laserówki

Może np. dlatego że w drukarkach igłowych można używać papier samokopiujący. I w niektórych sysytemach wydrukowych są stosowane, ale to są drukarki heavy-duty, one drukują dużo znaków na sekunde, pracują wiele godzin dziennie, i wtedy koszt wydruku jest bardzo niski. A i wydruk dokumentów (w tym dokumentów bankowych) jest optymalny przy płaskim prowadzeniu papieru.

nie wiem czy to prawda ale pani od infy nam mówiła że laserówki źle drukują jak jest grubszy papier

Nie tyle co źle drukują co druk jest mniej trwały ze względu na to że toner nieodpowiednio “wygrzany” na grubej kartce nie jest trwały i szybko się ściera.

Choć w dobrych laserówkach można ustawić gramaturę papieru w celu odpowiedniego nagrzania i utrwalenia wydruku.

I profesor powiedział

Druku z igłówki nie da sie podrobić. Klikasz drukuj i na raz drukuje dwie kartki. A jak klikniesz drukuj 2 kopie w innej drukarce (laser, atrament) to najpierw wydrukuje kartkę bierze następną wtedy dajesz stop drukowanie zmieniasz coś i drukuj i to już nie jest wierna kopia.

Banki strzegą sie przed oszustwem i podrabianiem. Dlatego igłówki jeszcze długo będą w bankach i raczej laserówek nie ma a jak ktoś widział to się dziwie bardzo, bo ja nigdy nie widziałem, co prawda nie chodzę do wszystkich banków ale w Bankach Spółdzielczych są igłówki.

Mając doświadczenie z laserówką już po ok. 30 stronach ciągłego drukowania , maszynka jest “ugotowana” , wszędzie skrapla się woda papier moknie itd. A w banku ta drukarka musiałaby pracować non-stop.

No raczej zalezy od tego jakiej marki i jaki stan techniczny tego użądzenia, ale mimo to kolejny dowód o wielkości igłówek oczywiście w instytuciach:)

Technicznie jest sprawna w 100% :slight_smile: , modelu dokładnie nie pamiętam ale jest to CANON z seri LBP.

To musiała być bardzo kiepska laserówka. Do banku nikt nie będzie kupował sprzętu za 300 zł.

Miałem na stanie kilka laserówek z serwerami wydruku, podpiętymi do 20 kompów, czasem drukowały prawie non stop przez 8 godzin i nigdy sie nie “zagotowały”.

Możliwe… ale i tak moja faworytka to Epson Photo R340. :slight_smile: