Drukarka igłowa OKI Microline 390FB nie działa

Witam,

mam w pracy w/w drukarkę, po 6 miesiącach nieużywania [kiedyś działała, dziś już nie] podłączyłem drukarkę przez USB, czyli LTP[drukarka]—>USB[laptop], uruchomiona jest, palą się kontrolki SEL, COURIER, i jeszcze dwie, od jakości druku i chyba ilości punktów [bo jest 10, 12 itd] (sorki, ale nie ogarniam drukarek igłowych, a informatyką zacząłem się interesować 5 lat temu, także igłówek nigdy nie przerabiałem, to mój debiut :slight_smile: ), problem polega na tym, że drukarka nie drukuje, a przyciski na panelu drukarki nie działają, wciskam i wciskam i żaden nie działa. Sterowniki podobno można zainstalować od innego modelu, od jakieś TURBO, teraz są zainstalowane te sterowniki, więc pomijam to, że mogą być złe, bo działała na tych sterownikach [sterowniki są te “łindołsowskie” hehe :lol:].

Windows 7 HP x64

Proszę o pomoc,

Z góry dziękuję za pochylenie się nad problemem

PS

chcemy na niej drukować faktury

To może od początku. Drukarka kiedykolwiek drukowała na tej przejsciówce, na pewno jest z nią komptybilna?

Tak

Czyli drukowała na tej przejściówce, ale na innym komputerze, pod innym systemem? W takim razie spróbuj wpiąć drukarkę w maszynę wirtualną (np. VirtualBox, VM Ware Player) z postawionym systemem na którym działała. W starych skanerach to pomaga.

Nie nie, tzn. drukowała na tej samej przejściówce na tym samym laptopie i na tym samym windowsie, wirtualnej maszyny nie widzę sensu stawiać, chcemy z niej normalnie drukować z lapka. Myślę, że może być to kabel, zamawiam właśnie i jak przyjdzie to sprawdzę, ale panel z przyciskami na drukarce nie chce działać i to raczej nie jest wina kabla, a się zapytam… czy drukarka igłowa może się jakoś zawiesić tak, że nawet resety [off/on] jej nie pomagają??

Na wirtualnej maszynie można zupełnie normalnie pracować wbrew pozorom. Sądząc z opisu wygląda raczej na robotę dla serwisu drukarek.

Aha… sytuacja trochę śmieszna, bo drukarka niedawno była w serwisie, który stwierdził, że działa poprawnie :o , to chyba jeszcze raz wyślemy

Dodane 08.10.2013 (Wt) 12:55

UPDATE! !!

Właśnie przyszły kable USB-LPT [tak na marginesie, jeden kabel za ok 6zł], podłączyłem drukarkę nowym kablem no i drukarka odzyskała sprawność, panel na drukarce zaczął działać i po ponownym zainstalowaniu sterowników [okazało się, że można zainstalować te 390 TURBO Windows] drukarka drukuje.

:lol: Problem rozwiązany

Pozdrawiam

PS

ale nie ogarniam dlaczego przyciski na drukarce nie działały jak kabel był wadliwy, może jest jakaś komunikacja między drukarką a komputerem podczas używania przycisków drukarki?? no nie wiem… ważne, że działa

Temat do zamknięcia myślę

Nie ma czegoś takiego jak “kabel” USB <-> LPT. Tych złącz nie da się połączyć bez dodatkowej elektroniki. To co kupiłeś to nowa przejściówka aka adapter. Stary prawdopodobnie padł i stąd opisywane przeboje. Możliwe, że dostał wewnętrznego zwarcia i drukarka “ogłupiała” (problemy z panelem).