Drukarka L6260 panel webowy i logowanie

Witam!
Jest jakiś soft, który odczyta Serial Number, który jest niby tym hasłem domyślnym? A może coś innego wpisać i przejdzie?

W necie znalazlem program „WICReset”, ale on nie odczytuje SN.

Chodzi mi głównie o wyłączenie DHCP i ustawienie statyczego IP.

Moja domowa sieć Tenda Nova ma taką ubogą konfigurację, że głowa mała. Przypisania IP na podstawie MAC, który zdobyłem, nie mogę znaleźć…

Chodzi o to, żeby nie było jaj, że dziś drukarka ma 192.168.0.158 i działa, a np. za tydzień 192.168.0.165 i co? kit.

Z góry dzięki :slight_smile:

@blumberplumber Numer seryjny powinien być napisany na odwrocie drukarki lub na jej tylnej części ewentualnie na pudełku od niej.

Pozdrawiam!

Eh, muszę się szarpać z odwracaniem podłączonego urządzenia. :frowning:

Jakby to nie mógłbyc klasyczny

Admin

Lub
Epson123

Z panelu urządzenia nie da się ustawić statycznego IP?
faq-00004bc-et4850 | SPT_C11CJ60202 | Epson ET-4850 | ET Series | All-In-Ones | Printers | Support | Epson US .

Może naklejka z numerem seryjnym być też pod pokrywą, ale serwisową, zoba:
https://youtu.be/G-xxbZAwtLE?t=336 .

Instrukcję jak rozumiem dokładnie sprawdziłeś - tam też jest o konfiguracji połączenia.

@Bartek7000 Zdobyłem. SN był pod klapą pod skanerem. Dzięki :slight_smile:

@blumberplumber Udało się zalogować tym numerem seryjnym do panelu webowego?

Pozdrawiam!

Tak!
Już IP ręczne.

Tylko pyt: czy jeśli np. inny komputer uzyska przed włączeniem drukarki:

192.168.0.158

…To kitu nie będzie?? No ta Nova od Tendy nie posiada chyba przypisywania IP np. MAC adresu, co jest głupotą moim zdaniem…

Ja nie pisałem o panelu przy sprzęcie, a o tym webowym.

Tylko pyt: czy jeśli np. inny komputer uzyska przed włączeniem drukarki:

Wtedy będzie konflikt adresów IP i wszystko może się zawiesić :joy:

Widzę o czym pisałeś. Zmieniając ustawienia bezpośrednio przez panel urządzenia, zobacz ile byś miał mniej roboty.

Co do stałego IP drukarki w Tenda Nova - tylko przeczytaj uważnie.

Sprawdź, czy w ustawieniach routera można zmienić zakres / pulę serwera DHCP. wtedy pulę ustawiasz mniejszą, a urządzeniom przydzielasz stały IP po stronie ich systemu.

Druga opcja to włączenie (może jest) wiązania ARP. Router też może mieć opcję oznaczenia danego IP jako stały. Musisz poszukać w ustawieniach routera.

Ja do Nova mam tylko prostą aplikację mobilną:
Jest to mesh MW3 chyba…


Po wpisaniu adresu bramy:

192.168.0.1

Na PC w przeglądarce dostaję to:


Czyli nie ma panelu webowego. :frowning: :stuck_out_tongue:

W „Ustawienia LAN” w aplikacji jest co? Wybór adresu bramy tylko! :open_mouth:

Normaline szkoda słów. „ARP” nie widzę. Pula DHCP? To powinno być właśnie w „Ustawienia LAN”, a gdzie jest??

Sprawdzić możesz czy to urządzonko uruchamia serwer http (z panelem webowym) np.:

Jak nie uruchamia to raczej można zapomnieć o prostej konfiguracji z poziomu przeglądarki na PC.

Może przy okazji wyjdzie, że wersja webowa jest jak w starych tp-linkach na „192.168.0.254”.

I DHCP może być w ustawieniach internetowych („sieciowych”) (instrukcja do podobnego modelu mesha - opis w pubktach daje cień szansy, że aplikacja może być zbędna):

https://www.hardreset.info/pl/devices/tenda/tenda-nova-mesh-mw6/faq/configure-dhcp/configure-router-dhcp/

(Wideo nagrywał chyba Niemiec, więc angielski jest szczątkowy w nagraniu).

@krystian3w Zeskanowałem te IP tym skanerem i jak to sprawdzić? W domu mam 4 te Nova…

Link z Hard Reset.

HardReset.info:* Najpierw otwórz stronę logowania administratora routera i zaloguj się.
Znajdź i wprowadź sekcję DHCP .
Powinieneś zobaczyć przycisk, który włączy DHCP na twoim TENDA Nova Mesh MW6.
Teraz wybierz zakres IP, z którego DHCP będzie wybierał adresy IP (na przykład 192.168.1.2 - 192.168.1.80) do przypisania urządzeniom podłączonym do sieci.
Możesz także skonfigurować czas dzierżawy.
Zapisz swoje ustawienia.
Dobra robota! Skonfigurowałeś DHCP na TENDA Nova Mesh MW6!

No dobrze, tylko jak wejść??
Wpisuję:

192.168.0.1

Adres bramy i mnie odrzuca, nie wiem dlaczego.

Klikałem PPNM na urządzeniu „192.168.0.1” w tym skanerze IP, potem „Narzędzia” i „HTTP”. No i co? Otworzyła się przeglądarka z info, iż mnie odrzuca.

ERR_CONNECTION_REFUSED

Czyli nici z tego??

@krystian3w
Obejrzałem też ten film i ja tak mam ustawione:

No ale to nie jest kwestia trybu dostawy Internetu??

Hehe! Nie wymagam bo to kwestia WAN’u i dostwcy net’a.

IP skanera nie musi być stały. Zwykle jest mozliwość przypisania aplikacji do jego obsługi po macu.

Masz na myśli sparowanie aplikacji od Epsona z MAC adresem drukarki? nie, był tylko IP.

Tak, w aplikacjach jest zwykle możliwości rozpoznawania po IP, ale też można przełączyć aby rozpoznawało po MACu.

Czy router Tendy do którego próbujesz się zalogować jest podpięty przewodem, bezpośrednio ten konkretny, czy też może po drodze są jakieś inne, i jest po WIFI?

Jest to Mesh od Tendy 0 sieć kratowa.

Tak, w aplikacjach jest zwykle możliwości rozpoznawania po IP, ale też można przełączyć aby rozpoznawało po MACu.

No może, ale wgrane już na mój tel i mojej mamy, zatem nie będę tam grzebał…

Ustawiłem ten statyczny po stronie klienta:

192.168.0.158

Jak będą cyrki z powodu DHCP i innego z tym adresem IP, to trudno. Moim zdaniem do takiego konfliktu nie dojdzie, bo gdzie masz

192.168.0.2

a:

192.168.0.158

No ze 140-150 urządzeń by musiało być.

Także temat zamykam - tak zmniejszyłem prawdopodobieństwo sytuacji, że drukara dostanie nowe IP, a w np. lapku jest skonfigurowane to stare…

Możesz spróbować ustawić jej 253 na końcówkę, wtedy śmiało możesz robić domówki na 250 osób poruszających się na własnych nogach (na wózkach może się okazać że 20 się nie zmieści na chacie jak nie masz jakieś parterowej willi wielkości marketu).