Drukarka laser kolor - 'regiony'?


(lith) #1

Hej. Właśnie rozglądam się za kolejną drukareczką. Tym razem jakiś mały laserowy kolor do domowych zastosowań i względnie niedużego obciążenia. Koniecznie wyposażony w kartę sieciową - kabel i/lub wifi. Od kilku lat jeśli chodzi o tańsze lasery to leciałem praktycznie tylko na Samsungach, ale teraz postanowiłem poszukać i przetestować coś innego. Znalazłem taką oto drukareczkę:

Bardzo mi się spodobała, bo wymiary jak w Samsungu, a zamienniki tonerów wyraźnie tańsze - więc różnica w cenie by się po jakimś czasie zwróciła. Już miałem kupować, kiedy postanowiłem jeszcze raz przejrzeć opinie i trafiłem na coś takiego:

 

 

 

Zgłębiłem temat i dyskusja na elektrodzie oraz wpisy na blogach nieco rozjaśniły sytuację - drukarka ma ustawiony jakiś region:,1  2 lub 3 i nie akceptuje tonerów 'z innego regionu', a za jego zmianę serwis liczy sobie 250 zł... albo coś w tym stylu. W każdym razie ten xerox mi szybko przeszedł, bo nie mam zamiaru bawić się w jakieś kombinacje z czipami, dopasowywanie tonerów po regionach itd. I teraz - tylko xerox wprowadził tego typu cuda? W Samsungu nigdy mi sie nie zdarzyło żeby toner nie działał, a mam kilka drukarek od nich. W nowych nie wprowadzili tego typu bajerów? Bo pewnie w ttej sytuacji skończy sie znowu Samsungiem:

A może możecie polecić jakieś inne godne uwagi modele niedużych kolorowych laserów o wymiarach tak do 40x30cm mierząc po podstawie? A może te regiony to wyolbrzymiony problem i dopasowanie tonera nie stanowi żadnego problemu?

 

edit:

Trochę pogrzebałem w necie i nie znalazłem na polskich ani angielskich stronach żeby ktoś miał problem z tonerami do tego samsunga :wink: