Drukarka laserowa a chip zliczający ilość wydruków

Posiadam od niedawna swoją pierwszą drukarkę laserową Samsung scx-4623fn i zastanawia mnie jeden szkopuł. Obecnie wszystkie współczesne drukarki zliczają ilość wydruków i załóżmy po ok 1000 wydruków trzeba wymienić/uzupełnić toner. Moje pytanie jest takie gdybym wydrukował 1000 stron na których zostałby wydrukowana tylko “kropka” to zostanie to zliczone jako wydrukowane 1000 stron z tekstem i trzeba wymienić toner czy też oprócz zliczania ilości wydruków przelicza ile zostało powierzchni zadrukowane?

Sam zauważysz na wydrukach kiedy wymienić toner, ponieważ wyjdzie Ci przejaśnienie najprawdopodobniej z lewej strony kartek A4. Poza tym możesz jeszcze go wyciągnąć i pomieszać kilka razy to jeszcze kilkadziesiąt stron wydrukujesz dodatkowo.

Nie. Tylko strony nawet jedna kropka też się liczy, anulowana w trakcie również.Orginalne chipy są zawsze mniejsze “pojemnościowo” niż zamienniki.

O to mi chodziło ale niestety jest to smutna prawda że zlicza nawet jeśli wydrukuję tyle co nic :confused:

Tak było kiedyś. Teraz są chipy, które blokują drukowanie po wyczerpaniu limitu stron, bez względu na to, ile toneru zostało w pojemniku.

ja sie zaskoczyłem bo lecę na jednym bebnie panasonica zrobiłem już 5 tysięcy arkuszy