Drukarka laserowa do domu, studia

Witam, jak napisałem w tytule, poszukuję drukarki laserowej, ponieważ atramentowa doprowadziła mnie do szału. Chodzi mianowicie o to, że teraz jestem na studiach i będę drukował pełno tekstów, notatek. Szukam drukarki:

*taniej w eksploatacji,

*łatwa wymiana tonera i innych części w razie czego,

*tania,

*biało czarna,

*strony A4 normalne, bez żadnych dodatków, aby jak najwięcej tych stron wydrukowała, jakoś też nie musi być powalająca, żeby była przyzwoita.

Chciałbym aby ktoś się pochwalił czy ma taką drukarkę, podzielił się swoim doświadczeniem, doradził.

Wszystkie porady mile widziane, iż nie chciałbym się uczyć ciągle na błędach, czasami lepiej posłuchać doświadczonych kolegów, koleżanek :smiley: .

Pozdrawiam,

Mateusz

Do ilu i czy ma/musi być nowa?

No racja, zapomniałem o najważniejszym, ale gapa ze mnie. Znajdę coś do 300 zł? Dziękuję za odpowiedź. Tak, zależy mi na nowej.

Z laserówkami jest ten problem, że zazwyczaj im droższa drukarka, tym tańsza eksploatacja.

Ja korzystam z Samsungów, są fajne, tanie, małe, nie sprawiają problemów… ale koszty eksploatacji są średnie, cudów nie ma. Przy kupowaniu w miarę przyzwoitych zamienników (niby nieregenerowane) wychodzi ok. 4 gr strona. Niby można kupować jakieś tańsze, regenerowane, ale ja nie próbowałem.

okej dziękuję, myślę, że to i tak lepiej, niż na drukarce atramentowej :lol: . Może ktoś polecić konkretny model?

Jeżeli dobrze patrzę to z tych dolnych modeli samsungów teraz w sprzedaży jest głównie ten:

http://www.ceneo.pl/15384630#tab=spec

Tutaj wersja z wifi (10-20 zł droższa)

http://www.ceneo.pl/15295106#tab=spec

Tutaj w wydaniu wielofunkcyjnym - 170 zł droższa ( wiem, ze nie chciałeś, ale dla porównania daję, z tego co widzę działa na ten sam toner)

http://www.ceneo.pl/17113990#tab=spec

Toner z tego co widzę wychodzi na dzień dzisiejszy 6 gr. za stronę, jak chcesz taniej to musiałbyś upolować gdzieś starszą drukarkę, jak np. ml 1665, bo po prostu z czasem cena tonerów spada. Można ja jeszcze po marketach upolować, kilka tygodni temu widziałem ją w Auchanie za 200 zł. Parametry ma niby na papierze trochę gorsze, ale w sumie to to samo.

Jeśli chodzi o drukarki innych firm to musiałby ktoś inny napisać, bo ja od jakiegoś czasu nie porównuję. U mnie w rodzinie w tej chwili jest 6 samsungów i brat się przymierza do zakupu jakiejś drukarki, więc spora szansa, że będzie siódmy. Z żadnym do tej pory nie było problemów, raz była rysa na startowym tonerze, ale bez problemu serwis przysłał drugi.

edit:

Jeśli chodzi o atramentówki to dla mnie bez porównania (przynajmniej z tymi co miałem), zero babrania się z tuszami, wiecznego zasychania, dolewania, rozmazywania, wrzucasz 1 zapasowy toner na szafę i zapominasz. Jak się kiedyś toner skończy to wymieniasz, a tak to laser zupełnie bezobsługowy jest. Nie ma walki o 2 w nocy, bo trzeba coś wydrukować na jutro, a drukarka odmawia współpracy, bo np. przez ferie nieużywaną głowicę szlak trafił.

Dziękuję bardzo! Jak najbardziej prawda, ta walka z drukarką to masakra. Złe nastawienie do drukarek atramentowych :smiley: .