Drukarka laserowa do małego biura

Witam,

mam do kupienia kilka rzeczy do biura, między innymi drukarkę laserową.
Drukarka ma być z obsługą duplexu, praca w sieci i koszt eksploatacji w miarę tani.
Obciążenie drukarki myślę, że ok 2-3 ryzy papieru na miesiąc.
Zastanawiam się nad tą https://www.starcom.pl/tmpl/shop/63-68-0-Drukarka-laserowa-Brother-HL-L5200DW-.html
lub tą https://www.starcom.pl/tmpl/shop/63-441-0-BROTHER-HL-B2080DW.html

Do kupienia mam jeszcze inne urządzenia - komputer, monitor, urządzenie wielofunkcyjne… czy powinienem tworzyć nowe wątki dla każdego z tych urządzeń? Czy męczyć Was o pomoc w ich doborze już w tym wątku?

Może takie?

https://www.starcom.pl/tmpl/shop/65-447-0-BROTHER-DCP-L2532DW-Gwarancja-3-lata-po-rejestracji--dystrybucja-PL-.html

Tonery zamienniki nie drogie mają do 3000 stron do tego skaner i kopiarka w cenie.

Ja do domu takie kupiłem i rewelacja.

W X-Kom najtaniej według ceneo wbrew temu co tu panuje teoria spiskowa antyX-KOM

1 polubienie

Do tego możesz spokojnie utworzyć nowy temat :slight_smile: Opisz budżet i oprogramowanie które chcesz tam uruchamiać oraz czy masz już licencje na jakieś programy albo na system operacyjny, czy też wliczać jego zakup w budżet.

Cześć, drukarka Brother 5200DW jest dobrym wyborem, toleruje zamienniki, więc koszta eksploatacji będą niskie. Jakbyś potrzebował zamienników pisz śmiało, podrzucę rabat!
https://www.drtusz.pl/urzadzenia-laserowe-drukarka-brother-hl-l5200-dw-p-13434.html

Kup poleasingową HP LJ PRO M400. Jest tańsza, potrafi to samo i ma bardzo dobre, tanie zamienniki, które robią po 7k kopii przy 5% pokryciu.

Odradzam HP. Masę ludzi ma problemy z konfiguracją, szczególnie po WiFi czy kablem w sieci domowej/biurowej. Konfiguracja Brothera jest tak prosta, że aż za prosta :slight_smile:

Po co mu drukarka z niższa rozdzielczością druku mono bez skanera i kopiarki, które w każdym biurze się przydadzą prędzej czy później.

Ja bym polecił dopłacić do tej, bo ma podajnik do skanera. Mam taką (starszy model) i sprawuje się świetnie. Co prawda dopiero 26000 stron wydrukowanych, ale to już mój 3 brother, każdy wytrzymuje latami, zamienniki tanie i w miarę wydajne, bęben też kosztuje grosze.
Co prawda większe problemy są ze sterownikami na Linuksa niż przy hp, ale kogo to obchodzi :joy:

Pieniądze na sprzęt mam z dofinansowania. Muszę kupić nowy sprzęt.

Nie wygląda źle, ale w harmonogramie zakupów mam wpisaną drukarkę laserową, a w innej pozycji tegoż harmonogramu drukarkę A3 ze skanerem więc wolałbym nie łączyć laserowej A4 ze skanerem.

Ok, dzięki za propozycję. A ten drugi model, który zaproponowałem jak oceniasz?

Wkrótce utworzę nowe tematy między innymi z doborem drukarki A3 z funkcją skanera więc w tym temacie wybieramy tylko drukarkę A4 :slight_smile:

Gdzie w dofinansowaniach jest napisane, że trzeba kupować nowy sprzęt? Sprzęty używane również są dofinansowywane. Radzę lepiej czytać dokumenty. Używana HP LJ PRO 400 będzie o wiele lepszym wyborem, niż jakiś brother, który wciskany jest w ramach akcji partnerskich. Zakładasz firmę, to się szanuj i nie ładuj w takie wynalazki. Brother’a zostaw niedzielnym specjalistom od domowego druku

@anon95210591 Jeżeli HP jest ciężkie w konfiguracji, to Ty musisz być po prostu przygłupi. Wybacz zwrot, ale jak piszesz takie farmazony (o kreatorze krok po kroku) to Ty po prostu nie miałeś nigdy do czynienia ze sprzętem ciężkim w konfiguracji.

Natomiast proszę uważać na porady zakupu @drtusz bo u niego kupicie o wiele drożej, niż gdzie indziej.

No tak. Męczące podnosić, żeby dostać się do skanera :stuck_out_tongue:

Jak masz do przeskanowania jedna kartkę dziennie to faktycznie podajnik skanera się nie przyda :wink:

Mój brat ma laserówkę mono HP i po wifi podłączoną. PAdł mu router, kupił nowy i SSID takie samo i hasło takie samo. HP się nie łączy. Ja u siebie kilka routerów z tym samym SSID i hasłem i zawsze się łączy. HP, zeby skonfigurowac kreator woła podłącz pod USB bo inaczej kopa. Brother połączy się po WPS i Windows sam wykrywa i sam wgrywa sterowniki zarówno do drukarki jak i skanera. Co mi z kreatora jak aby skonfigurowac cokolwiek woła podłacz kablem. To tak jakby smartfon wołał podłacz kablem do komputera bo nie skonfigurujesz nic.

Tutaj na forum tez kilka postów by znalazł na problemy z ustawieniem HP pod Windowsem 7, a nawet 10.

Natomiast Brother cięzko znaleźć jakieś problemy, jak ktoś musi kreator odpalać to moze, ale mozna skonfigurowac Brothera nawet ręcznie wklepując hasło do wifi po tym jak znajdzie SSID na ekraniku drukarki. Jak kupiłem Brothera to sam byłem w szoku, że recznie na ekraniu podłączenie do WiFi w domu zajeło 3 minuty, a może i mniej. W związku ze mam sprzet Apple to po AirPrint sam wszystko ustawił w macOS i iOS. Na lapropie rodziców nie zdazyłem zejśc piętro niżej jak było wgrane i gotowe do uzycia na Windows 10.

Rzadko skanuję, najcześciej jak już kopiuje. Chociaz i tak to bajer u mnie bardziej, drukarki więcej się używa ogólnie. Chodz zaraz minie rok to ledwo kończy się toner, który dostałem z drukarką.

Zanim kogos spowyzywasz od najgłupszych to zastanów się bo nie jestes alfa i omega.

Kolego nie mieszaj. Wiem co mam w umowie.

Czytałes jego pismo? To skąd wiesz co ma napisane? Nie udawaj, ze znasz wszystkie pisma i dofinansowania bo nawet ja wiem, że to się zmienia jak w kalejdoskopie mimo, ze w tym nie siedze.

W ramach zejścia z tematu drukarki… Nie ma czegoś takiego, jak “pismo z dofinansowania”. Sprzęt, który zakupiony jest z dotacji’ musi spełniać pewne normy. Nie jesteś w stanie udowodnić, że sprzęt jest nowy. Dla przykładu, kupując na morelach, możesz kupić używany chłam. Dostaniesz na niego tak samo fakturę, jak na sprzęt poleasingowy. Co więcej, na sprzęty poleasingowe można dostać nawet 24 miesiące gwarancji dla firmy, jeżeli wiesz gdzie kupić. Ludziom się wydaje, że jak dostają pieniądze z dofinansowania, to wszystko musi być błyszczące w celofanie, nawet jeżeli jest g*wno warte. Mam nadzieję, żę za Twoje porady nie płaci, bo jakość bije przez celofan na wylot.

1 polubienie

Nie nawidzę jak ludzie mnie obrażają na forum bez podstawnie i na to sobie nie pozwolę.

{pza tym jak dostaje kasę na ten sprzet to jaki sens jest kupować uzywany czy poleasingowy bo tego nie rozumiem??

Można kupić nowy z ekspozycji i tez jest używany dlatego zawsze mozna nawet w zamówieniu internetowym napisać, że życze sobie sztukę oryginalnie zapakowaną, a nie z ekspozycji i tym się rózni od poleasingowego, że jest fabrycznie zapakowana i nigdy nie używana i to jest nowy sprzet.