Drukarka laserowa i jakieś chipy ?!

Witam,

Ostatnio padła mi drukarka HP F380, nie wydrukuje ani jednej strony, przełącza się od razu w tryb offline.

W każdym bądź razie zamierzam kupić drukarkę laserową i zastanawiam się nad Samsungiem ML-2165 (ok. 200zł więc nie droga). Jednak wszędzie mogę wyczytać o jakiś wiecznych chipach, przerabianiem drukarki, ograniczniku stron czy blokowaniem drukarki ???

Wiem, że w tonerze jest jakiś chip zliczający strony. Czy to znaczy, że nie mogę wydrukować więcej niż te 700str. i nie mogę używać zamiennika ?

Byłbym wdzięczny, jakby ktoś mi to wytłumaczył.

P.S. Jak ktoś wie co się stało z moją starą drukarką, to niech pisze.

Co do HP F380 spróbowałbym najpierw usunąć sterowniki od niej, wszystkie. Odłączyć ją od PC i po restarcie wgrać najnowsze ze strony HP. Sam mam ten model i na żadnym z systemów łącznie z 8 x64 bit nie ma problemu z drukowaniem.

Jeśli problem się nie rozwiąże trzeba sprawdzić czy drukarka jest sprawna - czy jest połączenie z komputerem (sprawdź w sterowniku czy wykrywa drukarkę), czy jest tusz i papier oraz odłącz na minutkę ją z zasilania. Może być jeszcze jakiś błąd w niej - spróbuj coś skserować, do tego nie potrzeba komputera.

Raczej we wkładzie z tonerem. (choć kto wie, nanotechnologia robi teraz takie duże postępy że może i tego doczekamy)

Bardzo dobrze sam to sobie wytłumaczyłeś. Natomiast słowa “nie możesz” bierz z dużą rezerwą - wszak sam już czytałeś o "jakiś wiecznych chipach, przerabianiem drukarki, ograniczniku stron czy blokowaniem drukarki ". Tu wszystko zależy od rachunku ekonomicznego, który mówi: tania drukarka - drogie drukowanie.

U mnie drogie drukowanie będzie i tak tanie, bo w ciągu 5 lat zużyłem dopiero 2 komplety po 500 arkuszy papieru więc te 700 stron to dla mnie sporo.

A jak się to zliczanie ma do zamienników, można czy nie można ich używać. I jak działa wieczny chip ?

Sprawia że drukarka nie zlicza wydrukowanych stron, więc nie musisz kupować całego oryginalnego wkładu, możesz tylko dosypywać proszek.