Drukarka laserowa i skaner

Szukam sprawdzonej drukarki laserowej z opcjami jak niżej. Czy ktoś jest w stanie polecić do powiedzmy 700 zł brutto ?

Wymagania:

  • czarno-biała
  • skaner
  • podłączenie pod sieć (LAN lub wi-fi)
  • wysyłanie skanów na e-mail / do komputera podłączonego w sieci

Ostatnie wymaganie wydaje mi się nie do zrealizowania w praktyce. Wiem, że mój brother dcp j105 ma opcję zapisu skanu na komputer, ale wymagany jest do tego zainstalowany na komputerze soft brothera. Nie wiem jak to w praktyce wygląda bo nie chciałem instalować tego softu na kompie. Dosłownie 2 minuty go testowałem i z tego co pamiętam skany zapisują się chyba w moich obrazach na dysku komputera którego wybierasz na drukarce.

Swoją drogą polecam tą drukarkę, bardzo wydajna i tusze tanie. Właściwie cały czas podłączona jest po wi-fi, nie pamiętam czy ma złącze LAN.

Tylko, że to nie jest laserówka.

Sorki nie zwróciłem uwagi, bardziej chciałem odpowiedzieć odnośnie ostatniego wymagania niż coś doradzać. Zwyczajnie nie orientuje się w takim sprzęcie. Jednak wiem, że ostatnio atrament przeżywa swój renesans i w wielu przypadkach wychodzi taniej niż laser, a jakość druku nie jest już prawie do rozróżnienia.

madek456, w tej kwocie mam do zaproponowania dwa modele drukarek.

  1. Brother DCP-L2532DW
    Spełnia wszystkie Twoje wymagania, jednak jest to nowy model, do którego nie ma jeszcze zamienników. Pocieszę, że stworzenie ich to kwestia kilku tygodni. Przedstawię Ci zatem eksploatację na przykładzie oryginalnych tonerów. Obsługuje toner z symbolem TN-2411 i Producent proponuje dwie pojemności tonerów: wydajnych na 1200 stron oraz na 3000 stron.
  2. HP LaserJet Pro MFP M26nw
    Obsługuje toner z symbolem 83A, który wydajny jest na 3000 stron, zatem na przykładzie mojego zamiennika, który kosztuje 89,99 zł, koszt wydrukowania jednej strony to 6.00 groszy.

Pozdrawiam, Rudy z DrTusz.pl