Drukarka laserowa kolorowa do 600 zł z tanimi zamiennikami

Witajcie, poszukuję drukarki laserowej kolorowej do kwoty około 600 zł do której można tanio dostać zamienniki. Drukarka nie będzie dużo drukować ale głównie zależy mi na trwałości druku. Będzie głównie służyła do druku etykiet, które muszą być ładne i trwałe - czego nie da mi niestety drukarka atramentowa. Czasami może jakieś zdjęcia.

Zastanawiam się na OKI C332dn, gdzie komplet zamienników, to koszt około 100 zł.

Czy ktoś może powiedzieć coś na temat jakości wydruku tej drukarki? Ewentualnie polecić coś innego w podobnej cenie?

Pozdrawiam

Tak z ciekawości zapytam: gdzie można kupić KOMPLET (4 szt. tonera) za 100 zł ?

1 polubienie

https://www.toner24.pl/Artykul/Toner/OKI-46508716/ 222zł
https://www.toner24.pl/Artykul/Toner/OKI-46508715/ 345zł
https://www.toner24.pl/Artykul/Toner/OKI-46508714/ 343zł
https://www.toner24.pl/Artykul/Toner/OKI-46508713/ 344zł
Komplet akurat w tym sklepie 1254zł z czego wynika, że OKI nie należy do najtańszych w eksploatacji, a podałem ceny za mniejsze pojemniki (1500stron) :wink:
Sam jestem ciekaw gdzie można kupić tak tanio bo nawet na allegro niewiele lepsza jest cena. Nawet 100zł za jeden pojemnik to byłoby coś :wink:
Można oczywiści spróbować regenerować, ale ta firma chyba nie lubi zamienników…

Co masz na myśli, pisząc że nie lubi?
Natomiast co do tonerów, to najtańsza opcja, w przypadku innego modelu OKI, jaką udało mi się zastosować, polegała na samodzielnym uzupełnieniu zakupionego proszku i wymianie chipów (chipy NFC, więc wymiana banalnie prosta). Wówczas cena kompletu CMYK zamknęła się w 170zł brutto z przesyłką. Zrobiłem to jednak tylko eksperymentalnie, żeby sprawdzić czy się uda. Udało się. Jednak z racji braku czasu na takie zabawy kupuję zamienniki, np. w WPC.

Miałem na myśli opinie wyczytane w internecie, nawet na tym forum. Osobiście nigdy nie miałem OKI

Hehe, taką cenę podał jeden z lokalnych sprzedawców ale widzę, że można tonery kupić nawet i taniej - tyle, że do innego modelu drukarki… A wracając do tematu, co sądzicie o OKI C511dn? Komplet tonerów zamiennych 200zł i parametry sprzętu w miarę porządne. Posiada ktoś może?

Nie wiem czy Cię coś nie w wała robi ten lokalny sprzedawca :wink: Nie można tak tanio dostać tonerów… chyba że to jakieś zużyte, sprzeda tylko żeby zadrukowało ze 100 stron i ma problem z głowy… Sam korzystam z ActiveJetów i to chyba najlepsza opcja patrząc na stosunek jakość/cena. Za toner do C511dn który wydrukuje ~2000 stron wychodzi 135 zł.
A sama drukarka ok, OKI i Brothery można spokojnie polecać, a HP’ki szerokim łukiem omijać

Albo “wypadły z ciężarówki” :wink:

2 polubienia

Czemu omijać ?? Mi się akurat wydaje że jeszcze dają rade. Fakt faktem teraz Brothery wydają się ciekawą opcją, ale tez nie wszystkie modele lubią się z zamiennikami tonerów.

Atramentowe i owszem (trzeba ludzi uświadamiać, mówić o tym wszędzie), ale laserowe monochromatyczne drukarki HP mają dobre opinie i tanie zamienniki.

Ma jedną chyba nie od naganiacza dobrą opinię na ceneo. W tym modelu co jakiś czas trzeba bęben wymieniać?

A powiedzcie mi jeszcze proszę jedną rzecz. Pomijając koszty tonerów… czy na takiej drukarce za paręset zł otrzymamy taką samą jakość jak w drukarni? Np. jakieś ulotki czy wizytówki? Oczywiście zakładamy też, że papier jest identyczny np. kredowy z połyskiem.

Pytam, bo nie mam jak tego sprawdzić, a ludzie na pewno mają takie drukareczki i na nich drukują.

Tak, to spisek :smiley: one drukują za 0,29 a golą cię za 2,2zł:d

kolorowa drukarka laserowa zazwyczaj jest troszkę droższa. Ja mam minolte 1600w i jestem w miarę zadowolony. W miarę ponieważ oryginalne tonery są dosyć droge, ale ja zaopatruje się w tonery zamienniki w tym sklepie. Są naprawdę dobre jakościowo i cena jest przystępna.

Nie.

ja polecam samsunga, mamy ją w biurze i sprawdza się fajnie https://www.sferis.pl/drukarka-samsung-kolor-sl-c430w-see-p370902