Drukarka laserowa: urządzenie wielofunkcyjne

Witam,
Jaką polecicie drukarkę (laser, mono) A4, wydruk na kopertach najlepiej od rozmiaru C6, ze skanerem (nie zależy mi na jego jakości), WiFi, duplex, duży zasobnik na papier, podajnik do skanera jako opcja, ale to by pewnie zbytnio podbiło cenę.
Zależy mi jak wszystkim żeby tolerowała zamienniki (tania eksploatacja).
Jestem trochę uprzedzony do HP, do tej pory wszystkie drukarki miałem Brother, chociaż na pewno to wykluczam tylko Cannony i inne wynalazki które są słabo obsługiwane pod Linuksem.
Ma wytrzymać kilka lat codziennego drukowania. Miesięcznie ma wypluć 500 stron.
Gdyby była dodatkowo cicha to zapraszam jeszcze na piwo :beer: :wink:

Nie wskazałeś kwoty, w jakiej chciałbyś się zmieścić. Bardzo dobrym rozwiązaniem, w zasadzie full opcją względem Twoich wymagań jest Brother DCP9015CDWYJ1. Największym plusem solidność i niskie koszty eksploatacji, dodatkowo wysoka jakość druku i skanu oraz szybkość druku. Posiada duży podajnik i odbiornik, na których Ci zależy. Nie posiada jedynie automatycznego podajnika skanera, to faktycznie mocno podbija cenę.

Nie podałem ceny, bo ta jeszcze nie jest sprecyzowana :wink: Urządzenie które zaproponowałeś prezentuje się całkiem fajnie. Martwią mnie tylko jego wymiary (i waga 21kg :smiley: ) - będę musiał w poniedziałek dokładnie wymierzyć czy mi się zmieści na miejsce starej.
Trochę mnie martwi dotykowy panel - nie lubię takich wynalazków, no i brak tego sprzętu w normalnych sklepach, a przede wszystkim w morele gdzie wszystko kupuję.
Trochę o niej poczytam i poczekam czy ktoś ma jeszcze jakieś swoje typy.

Właśnie to podstawowe pytanie to jaką kwotą dysponujesz :slight_smile:
Tak na sucho to można polecić Borthera - dobre urządzenia wielofunkcyjne i przede wszystkim ekspoatacja prezentuje się dobrze. Zamienniki są tanie i podchodzą do drukarek co nie zawsze można powiedzieć o Canonie :).

Drukarka ma spełniać wymienione założenia, a do tego kosztować jak najmniej :wink: Nie mam konkretnego budżetu. Chcę kupić dobrą drukarkę i nie przepłacić.

@echo.K Spodobała mi się ta przez ciebie zaproponowana (DPC-9015CDW). Niestety tak jak się obawiałem, będzie problem z wysokością, bo wnęka na drukarkę ma tylko 60cm x 60cm, więc byłyby trudności z otwieraniem skanera.
Co prawda nie planuję go często wykorzystywać bo mam oddzielny skaner, ale szybkie ksero czasem się przydaje.

Tak więc do wymagań drukarki muszę dopisać: wysokość maks 40 cm.

Swoją drogą, skoro nie zależy Ci na jakości skanera to tę funkcję możesz odpuścić bo w roli skanera bardzo dobrze sprawdzają się obecnie smartfony. Być może są drukarki, których producenci udostępniają apki do szybkiego skanowania i od razu wydruku?

Gdybym tylko ja korzystał z drukarki to by jakoś przeszło. Niestety będzie ona robić za drukarkę wspólną/sieciową, a opcja szybkiej kopii jest dla pewnych osób nie do przeskoczenia.

edit.
Znalazłem coś takiego:


Wygląda na wyższy model drukarki, która aktualnie posiadam i jestem z niej zadowolony. Niestety jest niedostępna w sklepach. Czy ktoś się może orientuje, czy to jest jakiś starszy model sprzedawany teraz pod inną nazwą?

Faktycznie w sklepach typu sferis/komputeronik nie jest już dostępna ale znalazłem ją bez problemu na allegro. Wydajnościowo prezentuje się dobrze - TN2320 (2300 stron wydajność) wychodzi. ok 60 pln za dobrej jakości zamiennik.

No właśnie jest chyba problem z polską dystrybucją. Na stronie producenta ten i niższy model widnieje, a u naszych sprzedawców tego nie ma. Na moje pytanie morele odpisały, że nie maja pojęcia kiedy wrócą do sprzedaży, a od przypadkowych handlarzy na allegro trochę boję się kupować, bo nie wiadomo jak później będzie z ew. gwarancją, czy rękojmią.

Trochę mnie już przyciska z zakupem tej drukarki więc mam kolejne pytanie. Czy ktoś korzystał z usług tego sklepu i ma jakąś opinię?


Chwalą się oficjalnym partnerstwem Brother, a ja szukam sprzedawcy, z którym będzie można bezproblemowo załatwić jakieś ewentualne reklamacje czy zwroty.