Drukarka laserowa

Witam mam pytanie dziś wygralemw konkursie laserową drukarke czarno biało i prosze4 mi powiedziec jak wyglada eksploatacja wymiana tylko tunera i po ilu wydrukach to się robi, ps czy u was ez jest ona gorą ca jak drukuje bo u mnie bardzo.

To zalezy od firmy. Przy HP toner jest zintegrowany z bębnem, więc kupuje się tylko taki “nabój”, który uzupełniany kosztuje na Allegro ok. 50 złotych i wystarcza na 2500 wydruków mniej więcej

Inne drukarki, np. Minolta mają toner i bęben osobno, więc co np. 20000 wydruków trzeba kupić nowy bęben, co może być dość kosztowne

Nagrzewanie się drukarki jest rzeczą naturalną

ale generalnie do wydruków czarno-białych będzie bardziej wydajna od typowych plujek

Jaki nabój . Jak czytam takie bzdury to mnie szlag trafia. W przypadku HP przy wymianie toneru automatycznie wymieniasz bęben jest to dosyć kosztowne. Eksploatacja HP jest najdroższa na rynku , dlatego te drukarki są tanie w zakupie. Koszt strony czrno białej to około 20 gr !!

Zdecydowanie lepiej uzywać drukarki z tonerem i bębnem osobno . Z zasady bębny wystarczają na ok 50-100 tys wydruków ( Ricoh, Mita) a toner wystarcza na 9-30 tys wydruków. Wtedy koszt wydruku spada do 2-4 gr.

Jutro ściągnę testy i porównania małych drukarek to udowodnię to co piszę. :twisted:

Złączono Posta : 19.10.2006 (Czw) 19:06

Zdecydowanie tak. I tańsza w eksploatacji.

Jaki model? :o

Zasada jest prosta:

w dużym uproszczeniu - im tańsza drukarka tym droższa eksploatacja. :slight_smile:

Pozdrawiam

Święta prawda. :smiley:

Drukarka XEROX Phaser 3117

Jak na wygraną - to super drukareczka. :smiley:

W cudzysłowiu napisałem. Załóż sobie okulary i uważaj bo Ci żyłka pęknie 8)

Bzdura totalna. Jak jest napełniany toner to niczego nie wymieniasz. Dalej używasz tego samego bębna

Bzdura

Jak Ci się udało to wyliczyć? Bo według moich obliczeń poniżej 5 groszy

Zdecydowanie to bajki opowiadasz. Typuję, że masz małe doświadczenie w tym temacie

Kolejna bzdura. Nie piszemy tu o kopiarkach tylko o drukarkach laserowych a one mają żywotność bębna z reguły na poziomie od 10000-20000

A drukarka kosztuje 4000. Zabawny pomysł 8)

Niecierpliwie czekam na te testy porównawcze. Od kiedy to Mita czy Ricoh to popularne marki w tym kraju? Zamierzasz gonić gościa po całej Polsce za tonerami?

Złączono Posta : 19.10.2006 (Czw) 18:53

Zawsze mi się wydawało, że Samsung robi najtańsze drukarki a tu, proszę, niespodzianka, Xerox zrobił najtaniej 8)

Nie bój się nie pęknie.

Może sam chcesz napełnić?Hehehe

Udowodnij mi , że nie . Nawet w HP Ci to powiedzą.

Sprawdź sobie :

http://www.ricoh.com.pl

http://www.ppi-etc.com.pl

Akurat tę branżę znam doskonale i wiem co mówię. :x :twisted:

Dostałem pendrive 1Gb drukarke laserową laptopa i myszkę plus oczywiście dyplom i statułetke szklaną, sponsorzy to komputronik i firma medialand dzieki za odpowiedzi. Nigdy nie miałem doczynienia z laserową wiec pytam napewno będzie mi służyć na bardzo długo. A wy koledzy nie sprzeczajcie się. :-o

No to ok. Koniec tematu. :x

A można to wiedzieć w czym udział brałeś ?? :slight_smile: