Drukarka Lexmark x1190 i Linux

Poszukuje sterownika do drukarki Lexmark x1190. Szukałem na googlach i nic nie znalazłem :frowning: , na sterownikach innych modeli w najlepszym wypadku pobierze papier.

// Poprawiłem tytuł wątku.

Kaka’

mam tą samą drukarke i ten sam problem,jakiego masz linuxa jakie jądro? ja na 10 róznych linuxa próbowałem ją odpalić i kiszka. podłączyłem starą hp 845c i cyka bezproblemu na większości linuxów.

lexmark nie nadaje się do pracy pod linuxem,producent poprostu olał userów linuxa.spróbuj tutaj http://www.dug.net.pl kiedyś czytałem tam ze komuś się udało ten szrot uruchomić.

Zainstalowałem mandrive free 2007, nie pamiętam jakie jest jądro a nie chce mi sie teraz lina uruchamiać. Sprawdziłem też na hp 656c to śmiga świetnie z lexmarkiem jest lipa. Na stronie producenta też nic, ciekawe co mi powiedzą jak zadzwonie do pomocy technicznej :lol:

Z lexmarkiem zawsze były problemy. Niektórym się udawało, ale większość chyba jednak nadal nie posiada sterów do linuksa. rifi90 a pewnie że zadzwoń.

Nie ma to jak HP :slight_smile: Nawet prościej i wygodniej niż w windowsie bo stery są out-of-box :stuck_out_tongue:

Problem sprzedać te drukarki i kupić hp?

Ewentualnie Brother. Też robią całkiem niezłe stery do linuksa, ale trzeba je ściągnąć z internetu, ale czasami z instalacją mogą być kłopoty (paczki .deb i .rpm). Jednak urządzenia wielofunkcyjne ponoć działają (ja się dopiero biorę za uruchamianie takiego urządzenia pod linuksem). Sprawa dużo bardziej skomplikowana niż z HP-ekiem, ale zawsze dobrze mieć wybór (choć osobiście uważam HP za nieco lepsze drukarki :P)