Drukarka LEXMARK X4530 - niewykrywany sterownik

Czeski film normalnie. Drukarka działa dobrze od jakiegoś czasu. Czasem zdarza się “Brak komunikacji dwukierunkowej” (z siecią wifi). W takim wypadku odnawiam połączenie sieciowe, jak nie wykrywa, robię aktualizacje sterów i zazwyczaj to pomagało. 

Tym razem jednak jakaś gehenna się przytrafiła. Nic z tego co wymieniłem wyżej nie pomogło. No to ok, odinstalowałem stery na amen, restart kompa, instaluje na nowo. Wszystko fajnie, połączenie sieciowe jest, ale laptop nie wykrywa drukarki. Znaczy drukarkę wykrywa. W urządzenia i drukarki jest obiekt “3500-4500 Series”, ale nie da się go oznaczyć jako domyślną drukarką, za to jej stan to : “Wymaga rozwiązania problemu”. Diagnozuję. Teraz w przypadku podłączenia kable drukarki do portu wynik diagnozy to: “Sterownik dla urządzenia Lexmark 3500-4500 Series nie jest zainstalowany. Zainstaluj najnowszy dla tego urządzenia”. Nie da rady, bo to właśnie był sterownik ze strony producenta. Niestety Windows Update nie pomógł :P. Jak odłączę kabel ikonka blaknie i diagnoza nie potrafi wykryć problemu. Pomyślałem, że zmienię port… 2 inne porty w ogóle nie wykrywają drukarki (Unknown device).

W msconfig usługi odnośnie lexmarka są włączon

cscript /path/prnmngr -g  nie wykrywa tego urządzenia w ogóle

 

Na przykład klikając PPM na ikonę tej drukarki mogę zrobić skan i zimportować go do komputera (how?), ale już przy próbie drukowanie pdf/jpg alert o braku zainstalowanej drukarki. Odinstolowywałem > Zainstalowywałem stery niejednokrotnie, bez rezultatu

Czyktoś jest w stanie mi wyjaśnić co tu się dzieją za herezję w połączeniu drukarka-router-laptop?

system: W7 x64 he

Identyfikator urządzenia: Lexmark_­3500-Lexmark_­3500-4500_­Se858E