Drukarka, lub urządzenie wielofunkcyjne - do 300zł


(Bielu000) #1

Witam proszę o propozycje modeli drukarek lub urządzeń wielofunkcyjnych do 300zł,

obecnie mam hp f4580 ale po 2 latach(gwarancja się skończyła) padła elektronika i urządzenie wielofunkcyjne jest do wyrzucenia

Pozdrawiam


(Qqqwww5) #2

Złą firmę wybrałeś, HP są do niczego. Najlepsze są Canon a tu masz ustawione wg cen wielofunkcyjne.


(sla17) #3

Zależy Ci na niskich kosztach eksploatacji, to weź Brothera, jakiegoś za 300 powinieneś wyrwać. Sam szukałem niedawno urządzenia, ale za 200zł i wybór padł na Canona MP495 - trochę się długo rozgrzewa, ale mam WiFi i dzięki temu jestem skłonny to przeżyć :wink: I tusze są dosyć drogie, ale używam raz na jakiś czas, więc starczy mi


(Bielu000) #4

Co to ten Brother ? Dobra to firma ? Tu znalazłem takiego troche droższy ale może warto http://allegro.pl/3w1-brother-dcp-j125- ... 67870.html

Co do Canona to które modele konkretnie w miarę dobre ?


(sla17) #5

opineo.pl

Z tego co widać, drukarka ma dobre opinie - z tego co wiem są jak najbardziej OK a ceny tuszy są małe, więc można drukować do woli :wink:


(Bielu000) #6

No faktycznie wydaje się dobra, tylko niby Made in China no ale może dobra jest,

a z Canona jakie modele polecacie w tym przedziale cenowym ?


(Qqqwww5) #7

Moim zdaniem najważniejsze jaką firmę wybierzesz a cena jaką za nią zapłacisz jest mniej ważna. Wiadomo, że zwykle im droższa tym lepsza ale ja czasem nie widzę dużej różnicy. Polecam ci Canona i podałem ci listę wielofunkcyjnych tej firmy. Jak chcesz wydać 300 zł to kup taką za 300 zł ale moim zdaniem prawie wszystkie nowe tej firmy są dobre. Tylko na Allegro nie kupuj bo tam możesz mieć z wadami lub używane.


(Bielu000) #8

No w sumie racja.

Skłonny byłbym tego Canona kupić, co sądzicie?

http://www.ceneo.pl/8647240

I jak z tuszami do Canona ? Drogie?


(sla17) #9

Wpisz sobie nazwę tuszu w wyszukiwarce i porównaj ceny konkretnych wkładów. Dla każdego definicja słowa "drogie, tanie" brzmi nieco inaczej :wink:


(Qqqwww5) #10

Wg mnie tak samo drogie jak HP tylko, że Canona mniej się psują i HP w sterownikach ma często wirusy. Czasem bardziej opłaca się kupić nową drukarkę ze skanerem za 150 zł z dwoma tuszami niż dokupywać same dwa tusze oryginalne .... też za 150 zł. No chyba, że będziesz się bawił w zamienniki, wkłady itp. Ja mam z tym złe doświadczenia bo w jednej z moich drukarek zamienniki nie chciały w ogóle drukować.


(nowakjac) #11

Ja brałbym jakiegoś Brothera. Sam mam stary model DCP-115 i wg mnie sprzęt nie do zdarcia (a wydrukował już kilka ryz papieru). Tusze śmiesznie tanie - komplet chińskich zamienników to koszt ok 15,00 zł ew. można napełniać samemu.

W nowszych tusze pewnie są droższe więc zanim kupisz to popatrz na ceny na allegro.

Jedna ważna uwaga - drukarki muszą być cały czas podłączone do zasilania, gdyż robią sobie samoczynne czyszczenie raz na jakiś czas.