Drukarka na USB 2.0, czy będzie działać pod USB 1.1?

Witajcie

Planuje zakup drukarki - takiego kombajnu (drukarka-skaner) do 600zł. Spodobał mi sie pewien model Lexmark’a i w opisie pisze, że komunikuje sie za pomoca USB 2.0. Niestety mój komp nie jest najnowszy - ma USB 1.1. Czy taka drukarka będzie mi prawidłowo działać?

P.s. A tutaj macie link do tego sprzetu, napiszcie co o nim sądzicie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64027993

Nie powinno być z tym najmniejszych problemów.

Co do samego sprzętu - nigdy nie przepadałem za kombajnami

I nadal za nimi nie przepadam.

Nie powinno być problemu z pracą na USB1.1 - choć nie widziałem takiego modelu.

Ale inne sobie dobrze radzą z USB1.1 i klienci chwalą kombajny w domu - co prawda tylko na potrzeby domowe.

Gdyby coś nie tak było z pracą na USB 1.1,to kupisz kartę PCI USB2.0 i do niej podłączysz urządzenie.

tak sprzet fajny… ale ja jak mialem lexmarka to tusz 7 ml kosztowal 120 zł :expressionless: nie wiem jak z tym modelem ale podobno tusze d lexmarkow sa starsznie drogie!! ja osobiscie polecam hp, chociaz kanony tez sa dobre no i maja bardzo tanie tusze (tusze bez dyszy, jak ci sie zapcha dysza w drukarce to klops, co nie zdazy sie w hp bo tusz kupujesz razem z dyszami)…

ja uzywam hp psc 1410 i jestem z niej bardzo zadowolony mam takze mniejsza hp 3845 na drugim kompie obydwie spisuja sie rewelacyjnie dla mnie drukarki hp sa najlepsze lexmark jest duzo drozszy hp psc 1410 kosztuje 325 zl

czyli urządzenia którer komunikują sie usb2.0 , działają na usb 1.1 ale w “słabszej” prędkości :slight_smile: ??

Czyli urządzenia USB2.0 działają na USB1.1 wg standardu USB1.1,czyli z max prędkością do 12 Mbps.

Nieraz zdarza się że urządzenia USB2.0 nie działają lub źle pracują na USB1.1 np dyski,nagrywary,odtwarzacze mp3,aparaty cyfrowe i kamery - wymagają wyższego transferu danych niż to umożliwia standard USB1.1.

ale zawsze mozna dołożyc na pci porty USB 2.0 cena 35zł

list.jpg

Sklep Adres strony

Tak wiem, że usb 1.1 ma niższą prędkość transferu danych. Macie tutaj fajny link do poczytania: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_48241.html

Co do drukarki to jaki kombajnik polecalibyście? Jestem mocno ograniczony z kasą i mogę wydać do 500 - 600 zł i ani grosza więcej!! Używał to bedę wyłącznie w domu, jakies drobne wydruki, głównie czarno - białe (ale ich jakość musi byc bardzo dobra!!) a skaner też powinien dobrze odwzorowywac szczegóły (skanowanie dokumentów, fotografii czy zwykłych obrazków). Poza tym taki kombajn zajmuje dużo mniej miejsca i na tym też trochę mi zależy. No i teraz koszty wydruku, zakupu kartridźy…oby były jak najniższe :slight_smile:

ja polecam HP PSC 1410 DRUKARKA SKANER I KOPIARKA DALEM ZA NIA 325 ZL WIEC SPORO ZAOSZCZEDZASZ WYDRUKI MA BARDZO DOBRE I JEST TANIA W EKSPLOATACJI