Drukarka na Windows 10

Witam serdecznie,

 

otóż posiadam drukarkę laserową HP LaserJet M1132 MFP. Po przesiadce na Windows 10 mam duży problem z jej działaniem. Podczas instalacji najnowszych sterowników ze strony producenta oto link: http://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/HP-LaserJet-M1130-Multifunction-Printer-series/3965842/model/3965843 instalacja nie dochodzi do końca system windows informuje o pojawieniu się jakiegoś błędu programu i zamyka instalator. Ciekawe jest to że do jakiegoś stopnia ta instalacja dochodzi do skutku ponieważ wstępne sterowniki są instalowane i drukarka poprawnie jest rozpoznawalna w systemie. Drukowanie również przebiega bez najmniejszych problemów. Problem rozpoczyna się po wyłączeniu i ponownym włączeniu urządzenia gdyż wtedy sterownik ten nie jest przypisywany do uruchomionej właśnie drukarki i traktuje ją jako urządzenie wyłączone. Jedynym sposobem jest ponowna deinstalacja i przeprowadzenie nowej instalacji sterowników która jak wyżej nie dochodzi do końca. Dodam że ustawiałem już tryby zgodności, uruchamianie jako administrator lecz nic to nie dało. Liczę na Waszą pomoc.

A instalowałeś tę aktualizację poniżej ?

Zapewne tak gdyż jest to aktualizacja z 2014 roku tylko przerzucili ją do sekcji windows 10 i dali jakby wyszła dopiero teraz. spróbowałem również teraz zainstalować lecz drukarka w trakcie instalacji musi się zresetować więc sterowniki się nie przypisują do sprzętu i wyświetla info że urządzenie nie jest podłączone mniej więcej w połowie aktualizacji.