Drukarka - nagłe: 'nie rozpoznano sprzętu USB'

Witam,

Mam taki problem:

Mam drukarkę podpiętą na usb i wgrany cały soft, sterowniki do chipsetu też, i od czasu do czasu, od dwóch dni posiadania drukarki zdarzyło mi się to ze 4x, a mianowicie: po prostu windows 7 mi nagle wyświetla komunikat ‘Nie rozpoznano urządzenia USB’, a całe drukowanie zostaje przerwane, a dla systemu żadna drukarka nie jest podpięta, mimo że wcześniej wszystko hulało, a co więcej zdarza się to nawet podczas drukowania. Po tym muszę się bawić w odłączanie kabla podłączanie ponownie, to z ogółu pomaga. POMOCY!

Może byc wina uszkodzonego portu USB,ale jego zmiana wiąże się z wgrywaniem sterownków od nowa…

Miałem to samo przy mojej drukarce nie wykrywało mi portu USB ,odłączałem kabel kombinowałem a okazało się że wystarczyło kupić lepszej jakości kabel USB i problem rozwiązany.Podpinam drukarkę obojętnie do jakiego komputera wszystko działa.

Pomysł z lepszym kablem powinien rozwiązać problem - czyli z ferrytami po obu stronach wtyczek USB. Jeżeli mimo to nadal pojawiałby się ten komunikat to może to być wina kontrolera USB bądź też samej drukarki a dokładniej formatera.

czyli jeśli tak jest, to mogę go jakoś naprawić?

Mówiąc szczerze też uważam, że to wina tego, to podajcie jakiegoś linka do dobrego kabla USB, bo szczerze mówiąc nie wiem, jaki to będzie dobry

Czyli jak samej drukarki? wątpię, bo problem USB podobny miał miejsce przy karcie sieciowej - uruchamiałem komputer z podłaczoną kamerką to wtedy komputer nie wykrywał karty sieciowej podpiętej pod USB.

To jaki ten kabel z ferrytami, bo nie wiem co jest, a jeśli wina kontrolera USB to co wtedy?

Dzięki za pomoc :smiley:

Chłopie dzisiaj są sklepy otwarte,ja kupiłem w REALU kabel o lepszej i szybszej jakości przesyłaniu strumienia danych kolor kabla czarny i to mi problem rozwiązało.

Parametrów nie pamiętam bo nie jestem w domu i nie mam jak sprawdzić zapłaciłem za niego 12 zł.